Kraków i Warszawa - najpopularniejsze miasta

Do najpopularniejszych dużych miast w naszym kraju, co roku zwiedzanych przez setki tysięcy turystów, jest zaliczany Kraków oraz Warszawa. Stolica wiadomo, jest największą miejscowością w Polsce, właśnie tam mają swoje siedziby największe koncerny i firmy.


Ale oprócz tego oferuje dużą ilość ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Z pewnością warto zobaczyć Królewski Zamek, Ogród Łazienkowski i Pałac Kultury i Nauki, lecz nie można też zapomnieć o wielu galeriach i
Krakowski plac
Napisane przez: traveljunction
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
historycznych miejscach. Przebywając nieco dłużej w Warszawie odwiedzić również można Centrum Kopernika, w jakim można się wiele dowiedzieć o zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Za to Kraków, będąc dawną stolicą królów, pełen jest zabytkowych budowli i miejsc. Krakowski Rynek razem z Sukiennicami i Kościołem Mariackim jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie, a tak naprawdę to tylko niewielki fragment krakowskich atrakcji. Koniecznie trzeba też zobaczyć Wzgórze Wawelskie lub przespacerować się uroczymi ulicami Kazimierza (jedziesz do Krakowa? sprawdź ).

Wybierając się do Warszawy albo Krakowa warto nieco wcześniej zastanowić się nad zarezerwowaniem miejsca do spania. Co prawda obie te miejscowości dysponują obszerną bazą kwater i noclegów, to oprócz tego liczba turystów i zwiedzających jest też spora, i może się okazać, że z dnia na dzień może nie udać się nic znaleźć.

Noclegi Kraków są bardzo zróżnicowane i dostosowane do możliwości wszystkich odwiedzających to miasto. Bez problemu można więc znaleźć hotele o najwyższym standardzie, wygodne apartamenty, a oprócz tego najtańsze hostele dla studentów i młodzieży. Warszawa jeśli chodzi o noclegi także ma sporo do zaproponowania, w tej miejscowości największą popularnością cieszą się różnego standardu hotele i hostele. Wśród pracowników firm, którzy co jakiś czas muszą stolicę odwiedzić duże wzięcie mają także apartamenty Warszawa, ich dużą zaletą jest fakt, że są kompletnie wyposażonymi mieszkaniami, przez co doskonale nadają się na krótsze lub dłuższe wyjazdy służbowe.
2020/06/05, 08:11:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.