Kraków i Warszawa - najpopularniejsze miasta

Do najpopularniejszych dużych miast w naszym kraju, co roku zwiedzanych przez setki tysięcy turystów, jest zaliczany Kraków oraz Warszawa. Stolica wiadomo, jest największą miejscowością w Polsce, właśnie tam mają swoje siedziby największe koncerny i firmy.


Ale oprócz tego oferuje dużą ilość ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Z pewnością warto zobaczyć Królewski Zamek, Ogród Łazienkowski i Pałac Kultury i Nauki, lecz nie można też zapomnieć o wielu galeriach i
Krakowski plac
Napisane przez: traveljunction
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
historycznych miejscach. Przebywając nieco dłużej w Warszawie odwiedzić również można Centrum Kopernika, w jakim można się wiele dowiedzieć o zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Za to Kraków, będąc dawną stolicą królów, pełen jest zabytkowych budowli i miejsc. Krakowski Rynek razem z Sukiennicami i Kościołem Mariackim jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie, a tak naprawdę to tylko niewielki fragment krakowskich atrakcji. Koniecznie trzeba też zobaczyć Wzgórze Wawelskie lub przespacerować się uroczymi ulicami Kazimierza (jedziesz do Krakowa? sprawdź http://www.eholiday.pl/noclegi-krakow-20095.html).

Wybierając się do Warszawy albo Krakowa warto nieco wcześniej zastanowić się nad zarezerwowaniem miejsca do spania. Co prawda obie te miejscowości dysponują obszerną bazą kwater i noclegów, to oprócz tego liczba turystów i zwiedzających jest też spora, i może się okazać, że z dnia na dzień może nie udać się nic znaleźć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.