Gdzie najlepiej spędzić wakacje w górskim klimacie? Zakopane oczywiście!

Właściwie można przytoczyć jedną miejscowość, która jest centrum polskich gór. Mowa naturalnie o Zakopanem, malowniczym miejscu u podnóża strzelistych Tatr. O ile chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie wielką gamę punktów dla turystów.

Najbardziej znanym punktem w Zakopanem jest oczywiście ulica Krupówki, wzdłuż której funkcjonuje wiele sklepów i knajp. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto do kurortu przyjechał pierwszy raz. Tu również nowicjusz napotka liczne punkty informacyjne, w których otrzyma konieczne dane na temat miasta i miejsc sąsiednich. W Zakopanem należy bezdyskusyjnie spróbować lokalnej kuchni bacowskiej, która jest cudna. Warto także udać się na występ góralskich zespołów, które uwielbiał Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Napisane przez: sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Najważniejszą atrakcją tego miasta jest sąsiedztwo Tatr. W Zakopanem można założyć całkiem wygodną bazę wypadową na spacery po tatrzańskich graniach. Stąd zaczyna się szlak górski na Morskie Oko i inne, ciekawe miejsca. Z Zakopanego można trafić na okoliczne szczyty dzięki kolejkom linowym. Trzeba pójść na Kasprowy Wierch, z którego widać przepiękny widok na Tatry.

Wielbiciele dyscyplin zimowych znajdą w mieście wspaniałe atrakcje. Zakopane może pochwalić się najwyższą w naszym kraju skocznią do zawodów, na której każdego roku odbywają się lokalne i międzynarodowe konkursy w tej widowiskowej dyscyplinie. Zimą Zakopane przeobraża się w cudowne miejsce dla zwolenników nart. Kurort gwarantuje sporo wygodnych tras narciarskich i pracujące wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, rekomendowane jest sprawdzić w przeglądarce słowa: "noclegi Zakopane" (zobacz też w tym miejscu: noclegi zakopane - eholiday.pl). Miasto może zaoferować turystom garść przybytków. Każdy, kto zamierza podczas wakacji zaznać prawdziwego wypoczynku, musi odwiedzić spa Zakopane (przetestuj atrakcje w Zakopanem przejdź dalej). Rozsądnie jest wydać trochę pieniędzy na full serwis usług pielęgnacyjnych, gdyż znużony całoroczną harówką człowiek zwyczajnie tego wymaga.
2018/05/13, 11:31:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.