Wiosenne porządki w szafie

Raz na jakiś okres powinno się zarządzić porządki w garderobie. Jeżeli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj metody na składowanie odzieży, ażeby nie trzeba było ich prasować po każdorazowym wydobyciu z szafy.
Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Napisane przez: Kasprzol
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


lot
Napisane przez: paukrus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Sprawdź także, jak praktyczne Wyposażenie szafy ułatwi Ci opanowanie bezładu w kostiumach. Kostiumu leżące na półkach nie powinny być poukładane w wielgachne stosy. Trudno wówczas wyjmować te leżące u spodu, a poza tym z reguły używamy tych leżących na górze. Niższy stos na półce umożliwia także lepszą wentylację odzień. Dlatego półki nie powinny być zbyt wysokie. Na składane bluzy, koszulki jak też sweterki potrzebujesz półeczek o szerokości 45-60 cm i wysokości 30 cm. Wygodne półki na piernaty oraz ścierki mają szerokość 50-100 cm jak też wysokość 30-40 cm.


Odzienia wiszące na wieszakach powinny być zawieszone luźno - co najmniej 3 cm jedna od drugiej. Na koszulkę, suknię, bluzeczkę potrzebujesz około 7 cm drążka. Na drążku rozciągłości 100 cm zmieści się 14-15 sztuk ubiorów. Na płaszcz, marynarkę i żakiet potrzebujesz 11-12 cm drążka. Na drągu o długości 100 cm można więc powiesić jedynie 8 sztuk. Rozstaw drążków na wiszące kreacje powinno się dobrać do długości kreacji. Na krótkie kiecki a także koszule potrzeba miejsca o wysokości 1 metra. Spódnice oraz płaszcze wieszamy na drągach utwierdzonych na wysokości 140 centymetrów. Odzież drobną, ścierki oraz ręczniki lepiej składować w pojemnikach, szufladach, albo koszach aniżeli na półkach.
Szuflady na bieliznę oraz krawaty nie powinny być głębsze niż 12 cm, na ścierki - 30-40 centymetrów.

Przeróżne informacje zazwyczaj uaktualniają się każdego dnia - aktualna publikacja (https://www.saleweselne.com/radom/) zawsze się przyda. Pragnąć się z nią zaznajomić, wejdź w ten link - w nim wszystko dla Ciebie omówiliśmy.

Kurtki puchowe oraz pozostałą zimową odzież wierzchnią przechowujemy w specjalnie do owego celu przeznaczonych pokrowcach.
2019/11/16, 07:26:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.