Stolica polskich Tatr – co można odwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, określane zimową stolicą Polski, to miasto licznie odwiedzane przez turystów nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także latem. Do wielkiej popularności tego leżącego w województwie małopolskim miasta z pewnością przyczyniło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, nad którym majestatycznie wznoszą się najwyższe góry na terenie naszego kraju - Tatry.
Dla wyraźnej większości zwolenników gór tłumnie odwiedzających miasto jest ono jedynie miejscem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą w najwyższe polskie góry. Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym bierze swój początek już w XIX wieku. Pomimo tego, że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta mija już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie słabnie. Dla tak licznie odwiedzających miasto turystów potrzebna jest dobra baza gastronomiczna i noclegowa.

Zakopane
Napisane przez: Pawel Pacholec
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zakopane uporało się z tym w zasadzie doskonale. Na wypoczywających tutaj turystów czeka szereg lokali , w których można świetnie zjeść. Wśród nich dużą popularnością cieszą się karczmy regionalne, w których można skosztować góralskich przysmaków: kwaśnicy bądź przyrządzanego na grillu oscypka. Niemniej bogata jest baza miejsc do spania. Noclegi w Zakopanem znaleźć można w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prowadzonych przez prywatnych właścicieli. Noclegi w Zakopanem mają więc zróżnicowany standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.

Kolejne teksty

Weekend majowy 2016 na Mazurach - czy warto?

Mazury
Napisane przez: Michał Huniewicz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mazury to świetne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu oraz wielości zabytków i atrakcji, które czekają na , Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka Polski.


Kiedy ktoś jedzenie po raz pierwszy do Zakopanego, bez najmniejszych wątpliwości zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje znajdują się w tym miejscu. Zakopane ma do zaproponowana naprawdę wiele nawet dla tych turystów, którzy nie mają w planach wspinać się na Giewont - czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny . Wokół Zakopanego nie brakuje wielu bajecznych dolin, do których przejścia nie potrzeba dużej kondycji. Najpopularniejsza z nich to oczywiście Dolina Kościeliska.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.