Stolica polskich Tatr – co można odwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, określane zimową stolicą Polski, to miasto licznie odwiedzane przez turystów nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także latem. Do wielkiej popularności tego leżącego w województwie małopolskim miasta z pewnością przyczyniło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, nad którym majestatycznie wznoszą się najwyższe góry na terenie naszego kraju - Tatry.


Dla wyraźnej większości zwolenników gór tłumnie odwiedzających miasto jest ono jedynie miejscem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą w najwyższe polskie góry. Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym bierze swój początek już w XIX wieku. Pomimo tego, że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta mija już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie słabnie. Dla tak licznie odwiedzających miasto turystów potrzebna jest dobra baza gastronomiczna i noclegowa.

Zakopane
Napisane przez: Pawel Pacholec
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zakopane uporało się z tym w zasadzie doskonale. Na wypoczywających tutaj turystów czeka szereg lokali , w których można świetnie zjeść. Wśród nich dużą popularnością cieszą się karczmy regionalne, w których można skosztować góralskich przysmaków: kwaśnicy bądź przyrządzanego na grillu oscypka. Niemniej bogata jest baza miejsc do spania. Noclegi w Zakopanem znaleźć można w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prowadzonych przez prywatnych właścicieli. Noclegi w Zakopanem mają więc zróżnicowany standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.

Kiedy ktoś jedzenie po raz pierwszy do Zakopanego, bez najmniejszych wątpliwości zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje znajdują się w tym miejscu. Zakopane ma do zaproponowana naprawdę wiele nawet dla tych turystów, którzy nie mają w planach wspinać się na Giewont - czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny . Wokół Zakopanego nie brakuje wielu bajecznych dolin, do których przejścia nie potrzeba dużej kondycji. Najpopularniejsza z nich to oczywiście Dolina Kościeliska.


Miejscem wyjątkowo popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro , które leży w Tatrach. Z kolei w okresie zimowym zapraszają doskonałe ośrodki dla narciarzy.

Jeżeli masz chęć poznać dokładniej informacje na omawiany temat, to zobacz tutaj przydatne notatki (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/chata-rysia), zawierające uzupełniające newsy.

Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z bardzo wielu miejsc, w którym można przyjemnością białego szaleństwa. Na zmęczonych turystów czeka również Aqupark z basenami , które mają charakter termalny, kręgielnią oraz fitness clubem. Jeśli nawet nie potrafimy jeździć na nartach, nie lubimy wyczerpujących pieszych wędrówek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie dopadnie nas nuda.
2020/12/15, 07:50:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.