Jakim sposobem przyszykować się do ekskursji rowerowej?

Przyszykowując się do wycieczki rowerowej, krótszej lub dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych obrębów. Pewnym z nich jest oczywiście bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim pragniemy bezpiecznie dojechać do celu (a także oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się przykrych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co trzeba zatem zwracać uwagę? Skontrolować stan techniczny, zatem: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiemy, czy z przyczyn od nas niezależnych eskapada nie przedłuży się), skontrolować stan hamulców (nieodzowne będzie skontrolowanie działania układu hamulcowego), sprawdzić stan opon (muszą być dobrze napompowane – zbyt duże ciśnienie sprawia szybsze eksploatowanie się, zaś nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), odpowiednie ułożenie siodełka a także kierownicy. Sakwy – będą lepsze niż plecaki z tego względu, że nie przenosimy ciężaru bagażu na grzbiet – powiększa to komfort jazdy. Na początek selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.


Kolejne teksty

Miłość do muzyki przejawia się w różny sposób. Niektórzy demonstrują ją ciuchami, inni inwestują w niezwykły sprzęt.

witryna sklepowa
Napisane przez: Viktor & Rolf
Zainspirowane przez: Viktor & Rolf
Melomani żyją między nami. Dla wielu osób muzyka jest największą miłością, sposobem na życie i źródłem niczym nie zmąconej radości. Młodsi maniacy muzyki najczęściej akcentują swoje uwielbienie dla określonych zespołów poprzez ciuchy i noszenie charakterystycznych gadżetów.


mieszkanie
Napisane przez: Tom Hannigan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Gdy rower mamy przyszykowany musimy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy swoich możliwości! Na samym początku powinniśmy zadbać o naszą formę fizyczną np. biegając lub jeżdżąc bicyklem na krótkich odległościach. Z upływem czasu możemy sobie trasę przedłużyć. Istotny jest też stosowny strój. Garderoba termiczna sprawdza się nie tylko w minusowych temperaturach.


Ma za zadanie odprowadzenie potu z nawierzchni skóry. Włością inwestycją jest zakup butów rowerowych. Należałoby posiadać przy sobie stosowną mapę, na przykład trasy rowerowe Warszawa.
2019/09/09, 07:52:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.