Jakim sposobem przyszykować się do ekskursji rowerowej?

Przyszykowując się do wycieczki rowerowej, krótszej lub dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych obrębów. Pewnym z nich jest oczywiście bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim pragniemy bezpiecznie dojechać do celu (a także oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się przykrych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co trzeba zatem zwracać uwagę? Skontrolować stan techniczny, zatem: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiemy, czy z przyczyn od nas niezależnych eskapada nie przedłuży się), skontrolować stan hamulców (nieodzowne będzie skontrolowanie działania układu hamulcowego), sprawdzić stan opon (muszą być dobrze napompowane – zbyt duże ciśnienie sprawia szybsze eksploatowanie się, zaś nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), odpowiednie ułożenie siodełka a także kierownicy. Sakwy – będą lepsze niż plecaki z tego względu, że nie przenosimy ciężaru bagażu na grzbiet – powiększa to komfort jazdy. Na początek selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.


Kolejne teksty

Zimą także można korzystać z mnóstwa propozycji

zima
Napisane przez: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kulig to wspaniała zabawa dla całej familii
Latem możemy korzystać z kąpieli w morzu, opalać się, albo uprawiać różnorakiego rodzaju sporty, które nie wymagają wielkiego przygotowania, a co robić zimą, gdy za oknem ciemno, zimno i człowiek ma poczucie, że za moment zamarznie? Wspaniałą ofertą dla calutkiej rodziny jest kulig, który będzie przygotowany przez specjalistów, a więc zupełnie bezpieczny. Zamiast ciągnąć sanki za wozem opiekunów, można wziąć udział w kuligu, który będzie zorganizowany przez doświadczone osoby oraz będzie miał miejsce poprzez ciągnięcie sanek za dużymi saniami ciągniętymi przez konie. Takie rozwiązanie jest nie tylko bezpieczniejsze, lecz też zdrowsze, bo nikt nie wdycha spalin. Co więcej możemy również wziąć udział w kuligach, gdzie wszyscy będą siedzieli w saniach ciągniętych przez konny zaprzęg, okryci grubymi kocami, w świetle pochodni przyczepionych po bokach sań. Takie rozwiązanie spowoduje, że w pełni będzie można radować się tym nieprawdopodobnym wydarzeniem, gdyż będzie nam ciepło i nawet najdłuższa droga przejazdu nie będzie stanowiła dla nas trudu.


mieszkanie
Napisane przez: Tom Hannigan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Gdy rower mamy przyszykowany musimy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy swoich możliwości! Na samym początku powinniśmy zadbać o naszą formę fizyczną np. biegając lub jeżdżąc bicyklem na krótkich odległościach. Z upływem czasu możemy sobie trasę przedłużyć. Istotny jest też stosowny strój. Garderoba termiczna sprawdza się nie tylko w minusowych temperaturach.


Ma za zadanie odprowadzenie potu z nawierzchni skóry. Włością inwestycją jest zakup butów rowerowych. Należałoby posiadać przy sobie stosowną mapę, na przykład trasy rowerowe Warszawa.
2017/12/05, 14:52:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.