Jakim sposobem przyszykować się do ekskursji rowerowej?

Przyszykowując się do wycieczki rowerowej, krótszej lub dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych obrębów. Pewnym z nich jest oczywiście bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim pragniemy bezpiecznie dojechać do celu (a także oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się przykrych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co trzeba zatem zwracać uwagę? Skontrolować stan techniczny, zatem: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiemy, czy z przyczyn od nas niezależnych eskapada nie przedłuży się), skontrolować stan hamulców (nieodzowne będzie skontrolowanie działania układu hamulcowego), sprawdzić stan opon (muszą być dobrze napompowane – zbyt duże ciśnienie sprawia szybsze eksploatowanie się, zaś nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), odpowiednie ułożenie siodełka a także kierownicy. Sakwy – będą lepsze niż plecaki z tego względu, że nie przenosimy ciężaru bagażu na grzbiet – powiększa to komfort jazdy. Na początek selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.


Kolejne teksty

Z jakiego powodu warto zdecydować się na Zatokę Pucką? Czego możemy tam oczekiwać?

relaks w Polsce
Napisane przez: Elroy Serrao
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zatoka Pucka nie będzie tak znana jak plaże Gdańska albo Sopotu, ale jednak to bardzo popularny, miły akwen przeznaczony dla plażowiczów. turyści jednak często tego faktu nie dostrzegają i miast zdecydować się na lepsze miejsce na wypoczynek - nad zatoką, decydujemy się na gwarne oraz komercyjne plaże.


A przecież plusów spędzenia czasu w Zatoce Puckiej jest naprawdę wiele, między ten fakt, że woda tam jest zawsze nieco wyższa niż po prostu morzu.


mieszkanie
Napisane przez: Tom Hannigan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Gdy rower mamy przyszykowany musimy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy swoich możliwości! Na samym początku powinniśmy zadbać o naszą formę fizyczną np. biegając lub jeżdżąc bicyklem na krótkich odległościach. Z upływem czasu możemy sobie trasę przedłużyć. Istotny jest też stosowny strój. Garderoba termiczna sprawdza się nie tylko w minusowych temperaturach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.