Jaka szkoła – integracyjna czy może zwyczajna?

Jaką szkołę wybrać dla dziecka - zwyczajną czy integracyjną? To niełatwa jak też ważna decyzja. Czym jest integracyjne nauczanie?


Dla kogo są klasy integracyjne? Dla uczniów nie w pełni sprawnych.
spływ
Napisane przez: Wendy Cutler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ale czy jedynie? Wielu rodzicieli zdrowych maluchów wyjątkowo zabiega o zapisanie dziecka właśnie do klasy integracyjnej. Z jakiego powodu? Twierdzą, że w klasie integracyjnej maluchy nauczą się tolerancji jak też szacunku dla innych, niezależnie od ich wiedzy, wyglądu i sprawności. Chcą bowiem, ażeby ich dzieci były nie tylko asertywne, lecz również pełne empatii. Idzie zatem o integracje z kalekimi dziećmi.


Jak przedstawia się zwykły dzień? Zdarza się, iż w integracyjnej klasie dzień jest inny niż w zwykłej klasie, dlatego że więcej się w niej dzieje - poniekąd - obok lekcji. Bywa, iż jest zwyczajnie więcej hałasu jak też mętliku. Czasem zdrowe dziecko musi poświęcić swą wygodę na rzecz jednostki nie w pełni sprawnej. W integracyjnej klasie zawsze trzeba myśleć o potrzebach oraz możliwościach niepełnosprawnego kolegi czy też koleżanki, choćby planując zawody sportowe, wyprawę za miasto czy do teatru. Dzieci niepełnosprawne są pod opieką szkolnego pedagoga, ale nie oznacza to, iż nie są pytane przez nauczyciela prowadzącego. Maluchy zdrowe natomiast zawsze mogą liczyć na wsparcie pani pedagog.
Trzeba pamiętać, że w integracyjnej klasie każdy uczeń ma takie same prawa oraz obowiązki z zastrzeżeniem, że każdy jest osobowością mającą inne możliwości psychofizyczne. Ta klasa to świetny wybór.
2017/12/04, 10:06:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.