Zakopane w lecie i zimie

Najbardziej słynnym z kurortów górskich w Polsce jest Zakopane. Początki Zakopanego sięgają drugiej połowy XVII wieku. Najpierw Zakopane było osadą pasterską. Z końcem XIX w. miejscowość zyskała sławę. Zakopane jest miejscem gdzie w II spotykała się nierzadko i przebywała elita intelektualna.


Legenda Zakopanego przetrwała do dzisiaj. Również aktualnie Zakopane jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Zakopane jest miejscem wymarzonym na wakacje w górach. Zwiedzający ma do wyboru parę możliwości. Może mieszkać w hotel najętym w Zakopanem, albo też w górskim schronisku bądź ośrodku wypoczynkowym. Współcześnie w Zakopanem mieści się centrum sportów narciarskich i turystyki górski w naszej części Tatr. Na obszarze miasta siedzibę swą posiada Tatrzański Park Narodowy. To jeden z częściej uczęszczanych parków narodowych w naszej ojczyźnie gdzie w spokoju i ciszy możemy odpocząć aktywnie. Najwygodniejszą bazą wypadową dla trampów może być apartament (źródło). Dogodny dojazd z każdej części Naszej ojczyzny, zarazem z centrum miasta możemy nieomalże natychmiast wyskoczyć na szlaki.
Napisane przez: Belvilla
Zakopiańskie szlaki krajoznawcze oferują zwiedzającym kilka szczebli trudności. Mniej doświadczony lub młody podróżnik może ruszyć na eskapadę tatrzańskimi dolinami, przykładowo Doliną Kościeliską bądź ruszyć na spacer do Morskiego Oka. Dla więcej doświadczonych obieżyświatów żądnych wrażeń sugeruję Wspinaczkę na Orlą Perć.


Seniorzy również odkryją coś dla siebie. Wystarczy zarezerwować w apartament i już senior ma dogodną pozycję wyjściową do spacerów po starszej części Zakopanego. Zanim jednak wyjedziemy, musimy znaleźć miejsce na nocleg. Możemy wyszczególnić kilka sposobów: „Na wariata” najczęściej stosowana przez młodzież. Metoda dla miłośników Totka.

Zajmujący temat? Zatem kliknij w podany link i doczytaj i sprawdź. Zapewne zaintrygują Cię nowe wątki na ten temat. Będzie nam miło, jeżeli Ci się spodoba.

Wadą jest to, że raczej nie można liczyć na tani nocleg, a już z pewnością wynajem apartamentu w Zakopanem. Strategia druga - tradycyjna. Wyszukujemy noclegu poprzez znajomych na kilka miesięcy przed urlopem. I ostatnia, nowoczesna metoda - zasiadamy przed laptopem i szukamy wedle naszych oczekiwań propozycji wynajmu apartamentów w Zakopanem. Autor
2020/02/12, 07:35:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.