Zakopane w lecie i zimie

Najbardziej słynnym z kurortów górskich w Polsce jest Zakopane. Początki Zakopanego sięgają drugiej połowy XVII wieku. Najpierw Zakopane było osadą pasterską. Z końcem XIX w. miejscowość zyskała sławę. Zakopane jest miejscem gdzie w II spotykała się nierzadko i przebywała elita intelektualna.

Legenda Zakopanego przetrwała do dzisiaj. Również aktualnie Zakopane jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Zakopane jest miejscem wymarzonym na wakacje w górach. Zwiedzający ma do wyboru parę możliwości. Może mieszkać w hotel najętym w Zakopanem, albo też w górskim schronisku bądź ośrodku wypoczynkowym. Współcześnie w Zakopanem mieści się centrum sportów narciarskich i turystyki górski w naszej części Tatr. Na obszarze miasta siedzibę swą posiada Tatrzański Park Narodowy. To jeden z częściej uczęszczanych parków narodowych w naszej ojczyźnie gdzie w spokoju i ciszy możemy odpocząć aktywnie. Najwygodniejszą bazą wypadową dla trampów może być apartament (źródło). Dogodny dojazd z każdej części Naszej ojczyzny, zarazem z centrum miasta możemy nieomalże natychmiast wyskoczyć na szlaki.
Napisane przez: Belvilla
Zakopiańskie szlaki krajoznawcze oferują zwiedzającym kilka szczebli trudności. Mniej doświadczony lub młody podróżnik może ruszyć na eskapadę tatrzańskimi dolinami, przykładowo Doliną Kościeliską bądź ruszyć na spacer do Morskiego Oka. Dla więcej doświadczonych obieżyświatów żądnych wrażeń sugeruję Wspinaczkę na Orlą Perć.


Kolejne teksty

Wyjątkowe wakacje zalecamy spędzić w apartamencie!

noclegi i hotel Szklarska Poręba
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
W jakie miejsce jechać na wakacje? Które miejsce wybrać aby nadawało się do spędzenia długo oczekiwanego urlopu. Jeśli nurtują Cię takie i podobne pytania zachęcam do zajrzenia na portal. W serwisie tym odszukacie wiele interesujących i ciekawych miejsc które warto zwiedzić - nie tylko w okresie wakacyjno wyjazdowym. W serwisie znajdziecie najpopularniejsze wakacyjne miejsca oraz kwatery prywatne do zarezerwowania podczas wakacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.