Centrale telefoniczne - składowa rozwoju społeczeństwa opartego na informacji

Już w XVII w. ludzkość zaczęła zdawać sobie sprawę z możliwości wysyłania dźwięków za pośrednictwem przewodnika z metalu. Można to udowodnić w prosty sposób za pomocą dwóch metalowych pojemników złączonych drutem.

MorphoSkins.pl - nowy wygląd telefonu
Napisane przez: MorphoSkins.pl
Zainspirowane przez: MorphoSkins.pl
Pierwszy telefon, podobny do tego dzisiejszego, skonstruowany został w roku 1876 przez Aleksandra Bella. Podobnie jak obecnie używany telefon stacjonarny, pierwotny wynalazek oparty był na elektromagnesie, który przekształcał drgania cienkiej wykonanej z metalu membrany mikrofonu, powstające za pośrednictwem fal dźwiękowych wydawanych przez mówiącego. Drugi elektromagnes odbierał i po raz kolejny przeistaczał w fale dźwiękowe drgania analogicznej membrany umieszczonej w słuchawce, która pierwotnie była odłączona od mikrofonu. W roku 1889 Amerykanin Almon Brown Strowger stworzył automatyczną centralę telefoniczną, która pierwotnie łączyła telefony, z których numer wybierano używając trzech przycisków, oznaczających kolejno jedności, dziesiątki i setki. Po raz pierwszy telefon z tarczą do wybierania numerów został użyty w 1896 roku, natomiast telefon z klawiaturą w 1963 roku.

czytaj:

Teraz konieczność prowadzenia rozmów na odległość zapanowała nad społeczeństwem, natomiast nieprzenośny telefon stacjonarny posiada za dużo limitów, żeby zaspokoić oczekiwania coraz więcej oczekujących użytkowników. Przyszło nam żyć w świecie, w którym podstawę „normalnego życia” stanowi posiadanie co najmniej jednego telefonu komórkowego. Co więcej sam aparat telefoniczny nie jest wykorzystywany już wyłącznie do porozumiewania sięna odległość, ale także jako źródło informacji i rozrywki. Nowoczesne smartfony są wyposażone w szybsze procesory niż ogólnie dostępne komputery pc sprzed kilkunastu lat, zapewniają nieprzerwany dostęp do sieci internetowej i każdego rodzaju multimediów. Na przeprowadzenie rozmowy z najdzikszych i najdalej położonych rejonów świata pozwalają telefony satelitarne, które łączą się przez krążące wokół naszej planety sztuczne satelity.

Ciekawym pomysłem, które z pewnością wkrótce zastąpi telefony stacjonarne, są telefony ip (nazywane też telefonami VoIP), które w przeciwieństwie do prostych aparatów PSTN lub ISDN, nie są podłączone do linii telefonicznej, tylko do sieci internetowej, natomiast połączenia są przeprowadza za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Tego typu urządzenia umożliwiają prowadzenie o wiele tańszych rozmów, czasem nawet nieodpłatnych, w ramach jednego operatora.

Z pewnością zaciekawi Cię następująca strona (https://www.digital-motion.pl/dobry-fotograf-we-wroclawiu-jak-go-wybrac/), wyszukasz w tamtym miejscu sporo zajmujących danych. Pamiętaj, że jest na bieżąco aktualizowana.

Wyglądają one jak zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami również wyświetlacz, jednak nie posiadają wyjścia do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, tylko wyjście do Internetu, zazwyczaj najzwyklejsze, takie jak przy komputerze. Co interesujące, aby używać tej technologii nie musimy mieć PC. Wymagany on będzie jedynie do skonfigurowania aparatu telefonicznego.

Na potrzeby najczęściej marketingowe utworzone zostały systemy contact center , zwane również programami call center, czyli rozwinięte platformy telekomunikacyjne stworzone do profesjonalnej, wielokanałowej obsługi klienta, za pomocą wielu kanałów komunikacji, takich jak: telefony, smartfony, mail, faks, Skype i tym podobne. Przykładem tego typu programu może być Altar Contact Center.

zobacz:

Ważnym elementem w porozumiewaniu się na odległość są centrale telefoniczne czyli zbiór urządzeń przeznaczony do łączenia użytkowników sieci telekomunikacyjnych w czasie wymiany informacji jak choćby telefony bezprzewodowe czy urządzenia IP. Najnowocześniejsza spośród nich to cyfrowa centrala telefoniczna, która gwarantuje szybszy przesył i wspaniałą jakość dźwięku.


Kolejne teksty

Znane kurorty noclegowe w Polsce

Sopocka plaża
Napisane przez: maciekbor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/
W okresie wakacyjno-urlopowym każdy z nas planuje wyjazd w bardziej lub mniej odległe zakątki Polski. W naszym kraju odnajdziemy bardzo dużo ciekawych miejsc w których możemy spędzić ciekawy urlop. Takimi miejscami są np: Władysławowo, Gdynia, czy też Gdańsk
2021/09/15, 11:10:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.