Centrale telefoniczne - składowa rozwoju społeczeństwa opartego na informacji

Już w XVII w. ludzkość zaczęła zdawać sobie sprawę z możliwości wysyłania dźwięków za pośrednictwem przewodnika z metalu. Można to udowodnić w prosty sposób za pomocą dwóch metalowych pojemników złączonych drutem.

MorphoSkins.pl - nowy wygląd telefonu
Napisane przez: MorphoSkins.pl
Zainspirowane przez: MorphoSkins.pl
Pierwszy telefon, podobny do tego dzisiejszego, skonstruowany został w roku 1876 przez Aleksandra Bella. Podobnie jak obecnie używany telefon stacjonarny, pierwotny wynalazek oparty był na elektromagnesie, który przekształcał drgania cienkiej wykonanej z metalu membrany mikrofonu, powstające za pośrednictwem fal dźwiękowych wydawanych przez mówiącego. Drugi elektromagnes odbierał i po raz kolejny przeistaczał w fale dźwiękowe drgania analogicznej membrany umieszczonej w słuchawce, która pierwotnie była odłączona od mikrofonu. W roku 1889 Amerykanin Almon Brown Strowger stworzył automatyczną centralę telefoniczną, która pierwotnie łączyła telefony, z których numer wybierano używając trzech przycisków, oznaczających kolejno jedności, dziesiątki i setki. Po raz pierwszy telefon z tarczą do wybierania numerów został użyty w 1896 roku, natomiast telefon z klawiaturą w 1963 roku.

czytaj: http://lasy-wroclaw.pl/blog/hobby-%E2%80%93-odszukaj-czego%C5%9B-idealnego-dla-siebie

Teraz konieczność prowadzenia rozmów na odległość zapanowała nad społeczeństwem, natomiast nieprzenośny telefon stacjonarny posiada za dużo limitów, żeby zaspokoić oczekiwania coraz więcej oczekujących użytkowników. Przyszło nam żyć w świecie, w którym podstawę „normalnego życia” stanowi posiadanie co najmniej jednego telefonu komórkowego. Co więcej sam aparat telefoniczny nie jest wykorzystywany już wyłącznie do porozumiewania sięna odległość, ale także jako źródło informacji i rozrywki. Nowoczesne smartfony są wyposażone w szybsze procesory niż ogólnie dostępne komputery pc sprzed kilkunastu lat, zapewniają nieprzerwany dostęp do sieci internetowej i każdego rodzaju multimediów. Na przeprowadzenie rozmowy z najdzikszych i najdalej położonych rejonów świata pozwalają telefony satelitarne, które łączą się przez krążące wokół naszej planety sztuczne satelity.

Ciekawym pomysłem, które z pewnością wkrótce zastąpi telefony stacjonarne, są telefony ip (nazywane też telefonami VoIP), które w przeciwieństwie do prostych aparatów PSTN lub ISDN, nie są podłączone do linii telefonicznej, tylko do sieci internetowej, natomiast połączenia są przeprowadza za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Tego typu urządzenia umożliwiają prowadzenie o wiele tańszych rozmów, czasem nawet nieodpłatnych, w ramach jednego operatora. Wyglądają one jak zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami również wyświetlacz, jednak nie posiadają wyjścia do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, tylko wyjście do Internetu, zazwyczaj najzwyklejsze, takie jak przy komputerze. Co interesujące, aby używać tej technologii nie musimy mieć PC. Wymagany on będzie jedynie do skonfigurowania aparatu telefonicznego.

Na potrzeby najczęściej marketingowe utworzone zostały systemy contact center , zwane również programami call center, czyli rozwinięte platformy telekomunikacyjne stworzone do profesjonalnej, wielokanałowej obsługi klienta, za pomocą wielu kanałów komunikacji, takich jak: telefony, smartfony, mail, faks, Skype i tym podobne. Przykładem tego typu programu może być Altar Contact Center.

zobacz: http://spamtown.net/admin/02-6

Ważnym elementem w porozumiewaniu się na odległość są centrale telefoniczne czyli zbiór urządzeń przeznaczony do łączenia użytkowników sieci telekomunikacyjnych w czasie wymiany informacji jak choćby telefony bezprzewodowe czy urządzenia IP. Najnowocześniejsza spośród nich to cyfrowa centrala telefoniczna, która gwarantuje szybszy przesył i wspaniałą jakość dźwięku.


Kolejne teksty

Z jakiego powodu gotowanie jest tak interesującym i kreatywnym hobby?

figurka kolekcjonerska
Napisane przez: Thomas Morgenroth
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wiele osób ma jakieś hobby czy pasję i nie ma w tym nic podejrzanego, albowiem na pewno życie bez żadnego hobby byłoby raczej monotonne. Codzienne obowiązki, rodzina, praca, rachunki - wszystko to powoduje, że nieraz czujemy się utrudzeni codziennością i problemami. Należałoby więc się odstresować robiąc coś co istotnie się lubi. Może to być jazda na rowerze, śpiewanie, malowanie, czytanie i dużo innych ciekawych oraz intrygujących rzeczy.
2012/12/19, 18:54:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.