Konfekcja w góry – a więc jak się przyodziać ażeby się czuć komfortowo

Zamierzając wypad w góry, za każdym razem przykładajmy sporą uwagę do faktu, w co się ubrać. Okrycie w dużej mierze pomaga czuć się wygodnie w rozmaitych warunkach, a w krańcowych przypadkach może zadecydować o naszym przetrwanie, toteż warto zastanowić się nad swoim kostiumem.


Jeżeli wynajmujemy góralskie domki Szczawnica, najprawdopodobniej czeka nas nie jedna górska ekskursja.


Osada nad Babieńskim Potockiem najlepsze domki górlaskie
Napisane przez: Sludge G
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Prawidłowo dobrana konfekcja sprawi że utrzymamy odpowiednią temperaturę jak też suchość skóry, co więcej będzie ona ochraniała przed otarciami jak też da nam swobodę działania. Aura w górach jest dość labilna, toteż najlepszym sposobem ubierania, będzie system na cebulę. Wkładanie wielu warstw okryć pozwala nam całkiem szybko dostroić się do środowiska pod względem panujących warunków pogodowych - Osada nad Babieńskim Potockiem opowiada o szlakach turystycznych w Pieninach. Zamyślając nasz strój można przyjąć dość prosty wzór warstw: bielizna termoaktywna, warstewka utrzymująca temperaturę, warstewka chroniąca przed wiatrem i opadami.


Kolejne teksty

Wiosenne porządki w szafie

Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Napisane przez: Kasprzol
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co pewien okres trzeba zarządzić porządki w szafie. Jeśli wiosenne porządki dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na przechowywanie strojów, ażeby nie trzeba było ich prasować po każdym wyjęciu z szafy.


Pierwsza warstwa to transporter wilgoci. Odzież spodnia termoaktywna, dlatego że właśnie o niej mowa, dzięki właściwościom hydrofobowym trzyma w suchości naszą skórę, co oddziałuje pozytywnie na ciepłotę naszego ciała. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem umie przyczynić się do wychłodzenia, dlatego zawsze warto dbać o suchą warstwę przylegającą do skóry. Zaopatrując w bieliznę należałoby zwrócić uwagę z jakich dzianin jest uszyta.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.