Jarosławiec -super propozycja na udane wczasy nad morzem Bałtyckim!

Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa leżąca na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko mieści się pomiędzy dwoma znanymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

sprawdź ten link
Napisane przez: mmlolek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W związku z tym, że Jarosławiec leży na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj wyjątkowo czystą wodą (I klasa czystości) i plażami. Nieopodal nie ma również ogromnych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do 2008 r. plaże w Jarosławcu nie należały do najatrakcyjniejszych i przeważały tu przede wszystkim odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu jednak prace polegające na poszerzeniu i zabezpieczeniu plaży, a także zwieziono dziesięć tysięcy metrów sześciennych piasku pochodzącego z Ustki. Wielu zapewne zainteresuje duże prawdopodobieństwo odnalezienia tutaj prześlicznych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z m.in. sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Cudną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości dwóch kilometrów i wysokości dobiegającej do 20 m, a także wydmy porośnięte przez drzewa iglaste i ze sporadycznie spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach znajduje się sporo punktów widokowych, z których rozciąga się cudna panorama wybrzeża morskiego. Znaczną popularnością cieszą się także przejażdżki konne po klifach.

Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego roku o wysokości 33,3 m. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania i stanowi najbardziej interesujący punkt widokowy w okolicy. Ciekawymi obiektami w Jarosławcu są też zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, dziś restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu czaru dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu występuje również niewielka przystań, z której w niedługie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium. Wielobarwne kutry rybackie stanowią nierozłączny, fantastyczny element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można też kupić dopiero co złapaną rybę.


Kolejne teksty

Co powinno się odwiedzić w Bułgarii?

bułgaria
Napisane przez: Tomasz Czyczyło
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bułgaria jest państwem niezmiernie wziętym w zakresie turystyki, a jest to niechybnie jeszcze pozostałość z czasów, kiedy przynależeliśmy jako kraj do niesławnego bloku wschodniego i jedynym miejscem do którego warto było pojechać były wybrzeża Bułgarii. Na wakacje w tym państwie stać było wiele rodzin a wciąż jest to miejsce, gdzie możemy za względnie małą cenę spędzić przyjemnie urlop. Ceny są niezbyt duże, natomiast do restauracji można chodzić częstokroć oraz dobrze się najeść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.