Jarosławiec -super propozycja na udane wczasy nad morzem Bałtyckim!

Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa leżąca na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko mieści się pomiędzy dwoma znanymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

sprawdź ten link
Napisane przez: mmlolek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W związku z tym, że Jarosławiec leży na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj wyjątkowo czystą wodą (I klasa czystości) i plażami. Nieopodal nie ma również ogromnych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do 2008 r. plaże w Jarosławcu nie należały do najatrakcyjniejszych i przeważały tu przede wszystkim odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu jednak prace polegające na poszerzeniu i zabezpieczeniu plaży, a także zwieziono dziesięć tysięcy metrów sześciennych piasku pochodzącego z Ustki. Wielu zapewne zainteresuje duże prawdopodobieństwo odnalezienia tutaj prześlicznych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z m.in. sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Cudną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości dwóch kilometrów i wysokości dobiegającej do 20 m, a także wydmy porośnięte przez drzewa iglaste i ze sporadycznie spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach znajduje się sporo punktów widokowych, z których rozciąga się cudna panorama wybrzeża morskiego. Znaczną popularnością cieszą się także przejażdżki konne po klifach.

Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego roku o wysokości 33,3 m. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania i stanowi najbardziej interesujący punkt widokowy w okolicy. Ciekawymi obiektami w Jarosławcu są też zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, dziś restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu czaru dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu występuje również niewielka przystań, z której w niedługie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium. Wielobarwne kutry rybackie stanowią nierozłączny, fantastyczny element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można też kupić dopiero co złapaną rybę.


Kolejne teksty

Czy mamy sposobność przeżyć święta w sanatorium nad morzem?

morze
Napisane przez: Chris Lexow
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Planujemy spędzić święta w sanatorium nad morzem?. Czasem stan naszego zdrowia jest tak niedobry, że samodzielne spożywanie leków nie proponuje spodziewanych efektów. Wówczas pojawia się propozycja, żeby wyjechać na kilka dni, oddać się potrzebnym zabiegom oraz odmienić klimat, przez co będziemy mieli możliwość wyraźnie podreperować nasze zdrowie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.