Elementarne wyposażenie na zimowe wycieczki po górach, co warto posiadać wtedy przy sobie.

Zimowe wycieczki po górach to wspaniałe przeżycie, lecz czasami mogą się przerodzić w duże zagrożenie życia. Wielu ludzi lekceważy to nieco, i niektórzy za to zapłacili wysoką cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu trafić się może lokalne załamanie aury, warunki potrafią się bowiem zmieniać w ciągu kilku godzin.

skalnik.pl/skitouring/sprzet-lawinowy/detektory_125.html
Napisane przez: tsuru_g4
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniowy wypad należy założyć dobre buty, wziąć ze sobą coś ciepłego i płaszcz przeciwdeszczowy, a także sprawny telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem dużo bardziej wymagającym do wędrowania po górach, a co się z tym wiąże znacznie niebezpieczniejsza. Szlaki mogą być pokryte śliską warstwą śniegu i lodu, wiatr i mróz powodują szybsze wychłodzenie organizmu, a padający śnieg może bardzo zaburzyć orientacje w terenie. Z tego też powodu każde zimowe wyjście musi być od bardzo starannie zaplanowane, trzeba zebrać całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co będzie się ze sobą miało zależeć może nawet życie uczestników.

Jedną z najistotniejszych rzeczy na takie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania muszą być odporne na wodę i dobrze izolujące od chłodu, nawet na krótki wypad powinno się wziąć awaryjny zestaw, jaki może w skrajnych przypadkach ocalić życie. Doskonałym wyborem są na przykład produkty firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta codziennie chodzą setki miłośników gór i nigdy jeszcze one żadnej osoby nie zawiodły.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.