Elementarne wyposażenie na zimowe wycieczki po górach, co warto posiadać wtedy przy sobie.

Zimowe wycieczki po górach to wspaniałe przeżycie, lecz czasami mogą się przerodzić w duże zagrożenie życia. Wielu ludzi lekceważy to nieco, i niektórzy za to zapłacili wysoką cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu trafić się może lokalne załamanie aury, warunki potrafią się bowiem zmieniać w ciągu kilku godzin.

wspinaczka na szczyt
Napisane przez: tsuru_g4
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniowy wypad należy założyć dobre buty, wziąć ze sobą coś ciepłego i płaszcz przeciwdeszczowy, a także sprawny telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem dużo bardziej wymagającym do wędrowania po górach, a co się z tym wiąże znacznie niebezpieczniejsza.

Mamy dla Ciebie ciekawy wpis - tam odkryjesz masę ciekawych informacji i treści. Nie czekaj tylko klikaj!

Szlaki mogą być pokryte śliską warstwą śniegu i lodu, wiatr i mróz powodują szybsze wychłodzenie organizmu, a padający śnieg może bardzo zaburzyć orientacje w terenie. Z tego też powodu każde zimowe wyjście musi być od bardzo starannie zaplanowane, trzeba zebrać całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co będzie się ze sobą miało zależeć może nawet życie uczestników.

Jedną z najistotniejszych rzeczy na takie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania muszą być odporne na wodę i dobrze izolujące od chłodu, nawet na krótki wypad powinno się wziąć awaryjny zestaw, jaki może w skrajnych przypadkach ocalić życie. Doskonałym wyborem są na przykład produkty firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta codziennie chodzą setki miłośników gór i nigdy jeszcze one żadnej osoby nie zawiodły.


Kolejne teksty

W jakie intrygujące miejsce pożądane byłoby wybrać się na tegoroczne wczasy?

Wakacje
Napisane przez: Argyll Holidays
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wakacje 2015 zbliżają się coraz szybciej, wiosna już się zaczęła, ani się obejrzymy, a zaraz rozpocznie robić się coraz cieplej i zacznie się piękne, gorące lato. Czy wiesz już dokąd wybierzesz się na tegoroczne wakacje? Bez wątpienia doskonałych, wspaniałych miejsc, które pożądane byłoby odwiedzić w parne lato jest faktycznie multum, zarówno w Polsce jak i za granicą.
Jeśli trasa będzie przebiegała w okolicy, w której leży dużo luźnego śniegu, to koniecznym wyposażeniem muszą być detektory lawinowe. Po przysypaniu przez lawinę człowiek przeżyje nawet kilkanaście minut, bez detektora szanse na odnalezienie pod tonami śniegu są bardzo niewielkie. W plecaku obowiązkowo powinien się także znaleźć pożywny prowiant i termos gorącej herbaty.

W chłodnej atmosferze organizm dużo szybciej będzie zużywał kalorie, więc niezbędne będzie jej regularne uzupełnianie, tak żeby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeśli się tego wszystkiego będzie pilnować, to nawet wycieczki zimą na szlak nie będą niebezpieczne.
2019/03/31, 07:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.