O jakich kwestiach należy pamiętać, kiedy projektujemy ubiór dla wojska? Jakiego rodzaju czynniki mogą mieć na to wpływ?broń
Napisane przez: Program Executive Office Soldier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To powoduje, iż nasz mózg jest w stanie określić, z jakimi rzeczami dokładnie mamy do czynienia. Działa to na takiej zasadzie, iż w ulicznym tłumie naszą uwagę zwraca jaskrawy kolor (jest to patrzenie przestrzenne), lecz umiemy powiedzieć, iż jest to czapka czy kaptur. Te właśnie typy widzenia stwarzają nowego rodzaju możliwości dla projektowania kamuflażowych obrazów.

Dla widzenia przestrzennego najbardziej istotne czynniki, jakie dają skuteczność, to ruch, gabaryty przedmiotu czy kontrast na tle innych elementów przestrzeni. Kamuflaż, jaki właśnie temu służy, określamy mianem mimetycznego. Najprostszą jego formą jest ubiór wykonany z tkaniny o jednej barwie, która jest uśrednieniem panującej w określonej przestrzeni palety kolorów. O tym więc muszą pamiętać projektanci, lecz także w innego rodzaju sytuacjach, kiedy dajmy na to projektowane są narzędzia wielofunkcyjne - porównaj narzędzia.
2017/08/18, 08:34:09
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.