O jakich kwestiach należy pamiętać, kiedy projektujemy ubiór dla wojska? Jakiego rodzaju czynniki mogą mieć na to wpływ?

Mimo coraz większego nasycenia różnymi nowymi środkami wykrywania, kamuflaż ochraniający sprzęt i żołnierzy przed przeciwnikiem nadal jest niesamowicie popularny. Świadczą o tym z pewnością wciąż ogłaszane konkursy na nowej generacji wzory do maskowania oraz wysokobudżetowe projekty badawcze, jakie są prowadzone jednocześnie przez armie, jak i firmy prywatne. Wybór odzieży kamuflażowej to z pewnością przedmiot różnych dyskusji na forach osób grających w ASG, jak również miłośników outdooru. Zaś pośród toczonych dyskusji argumenty całkiem merytoryczne przeplatają się z subiektywnymi gustami jak i modą.
militaria
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
W jaki sposób więc kupić najlepszy sprzęt w czasach, kiedy militaria są bardzo popularne - porównaj militaria? W działaniu ludzkiego wzroku, jesteśmy w stanie wyróżnić dwa procesy, są to widzenie przestrzenne jak również widzenie centralne. Przestronne jest jak gdyby systemem nawigacyjny, jaki otrzymaliśmy w darze od natury.

Jego główną rolę jest dostarczenie nam informacji, w jakim miejscu można coś znaleźć. Informacje te biorą się najczęściej spoza obszaru przestrzeni, na jakim zatrzymujemy nasz wzrok i myśli. Widzenie tego typu umożliwia nam przykładowo dosyć bezpiecznie poruszać się po chodniku, pomimo iż jesteśmy zajęci inną czynnością, na przykład pisaniem mejla. Widzenie drugiego typu to system identyfikacji, która polega na umieszczaniu przedmiotów, na jakie zwróciliśmy uwagę, w przestrzeni naszej pamięci, czy wyrażając się ogólniej - intelektu.


Kolejne teksty

Zimą także można korzystać z mnóstwa propozycji

zima
Napisane przez: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dopytajmy się czy w naszej okolicy organizowany jest kulig
Latem możemy korzystać z kąpieli w morzu, opalać się, lub uprawiać różnorakiego typu sporty, które nie wymagają wielkiego przyszykowania, a co zrobić zimą, kiedy za oknem ciemno, zimno i człowiek ma wrażenie, że za moment zamarznie? Świetną ofertą dla calutkiej familii jest kulig, który będzie zorganizowany przez specjalistów, a więc całkowicie bezpieczny. Zamiast wlec sanki za wozem opiekunów, można wziąć udział w kuligu, który będzie przygotowany przez doświadczone osoby i będzie się odbywał przez ciągnięcie sanek za sporymi saniami ciągniętymi przez konie. Takie rozwiązanie jest nie tylko pewniejsze, lecz również zdrowsze, bo nikt nie wdycha spalin. Co więcej możemy także brać udział w kuligach, gdzie wszyscy będą zasiadywali w saniach ciągniętych przez konny zaprzęg, okryci ciepłymi kocami, w blasku pochodni przyczepionych po bokach sań. Takie rozwiązanie spowoduje, że w pełni będzie można cieszyć się tym nieprawdopodobnym wydarzeniem, ponieważ będzie nam ciepło oraz nawet spora trasa przejazdu nie będzie stanowiła dla nas kłopotu.


broń
Napisane przez: Program Executive Office Soldier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To powoduje, iż nasz mózg jest w stanie określić, z jakimi rzeczami dokładnie mamy do czynienia. Działa to na takiej zasadzie, iż w ulicznym tłumie naszą uwagę zwraca jaskrawy kolor (jest to patrzenie przestrzenne), lecz umiemy powiedzieć, iż jest to czapka czy kaptur. Te właśnie typy widzenia stwarzają nowego rodzaju możliwości dla projektowania kamuflażowych obrazów.

Dla widzenia przestrzennego najbardziej istotne czynniki, jakie dają skuteczność, to ruch, gabaryty przedmiotu czy kontrast na tle innych elementów przestrzeni. Kamuflaż, jaki właśnie temu służy, określamy mianem mimetycznego.

Jeżeli zafascynował Cię opisywany wątek, to odsyłam do www - w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące dane, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Najprostszą jego formą jest ubiór wykonany z tkaniny o jednej barwie, która jest uśrednieniem panującej w określonej przestrzeni palety kolorów. O tym więc muszą pamiętać projektanci, lecz także w innego rodzaju sytuacjach, kiedy dajmy na to projektowane są narzędzia wielofunkcyjne - porównaj narzędzia.
2020/10/31, 07:35:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.