O jakich kwestiach należy pamiętać, kiedy projektujemy ubiór dla wojska? Jakiego rodzaju czynniki mogą mieć na to wpływ?

Mimo coraz większego nasycenia różnymi nowymi środkami wykrywania, kamuflaż ochraniający sprzęt i żołnierzy przed przeciwnikiem nadal jest niesamowicie popularny. Świadczą o tym z pewnością wciąż ogłaszane konkursy na nowej generacji wzory do maskowania oraz wysokobudżetowe projekty badawcze, jakie są prowadzone jednocześnie przez armie, jak i firmy prywatne. Wybór odzieży kamuflażowej to z pewnością przedmiot różnych dyskusji na forach osób grających w ASG, jak również miłośników outdooru. Zaś pośród toczonych dyskusji argumenty całkiem merytoryczne przeplatają się z subiektywnymi gustami jak i modą.
militaria
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
W jaki sposób więc kupić najlepszy sprzęt w czasach, kiedy militaria są bardzo popularne - porównaj militaria? W działaniu ludzkiego wzroku, jesteśmy w stanie wyróżnić dwa procesy, są to widzenie przestrzenne jak również widzenie centralne. Przestronne jest jak gdyby systemem nawigacyjny, jaki otrzymaliśmy w darze od natury.

Jego główną rolę jest dostarczenie nam informacji, w jakim miejscu można coś znaleźć. Informacje te biorą się najczęściej spoza obszaru przestrzeni, na jakim zatrzymujemy nasz wzrok i myśli. Widzenie tego typu umożliwia nam przykładowo dosyć bezpiecznie poruszać się po chodniku, pomimo iż jesteśmy zajęci inną czynnością, na przykład pisaniem mejla. Widzenie drugiego typu to system identyfikacji, która polega na umieszczaniu przedmiotów, na jakie zwróciliśmy uwagę, w przestrzeni naszej pamięci, czy wyrażając się ogólniej - intelektu.


Kolejne teksty

Jaki nocleg najdogodniej zarezerwować wybierając się nad polskie morze?

spacer po plaży
Napisane przez: Nicolas DECOOPMAN
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy w ostatnich latach spędziłeś wakacje z rodziną lub paczką przyjaciół nad Bałtykiem? Ubiegłe lata wskazują na spore zainteresowanie kurortami za granicą, a w większości przypadków wybierano Egipt i Turcję. Jeżeli należysz do grona osób, które od kilku lat wybierają wczasy za granicą daleko od Polski, mówimy ci, że czas coś zmienić. Warto przecież zmieniać miejsca pobytu podczas urlopu zamiast siedzieć każdego roku w tym samym pensjonacie.


broń
Napisane przez: Program Executive Office Soldier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To powoduje, iż nasz mózg jest w stanie określić, z jakimi rzeczami dokładnie mamy do czynienia. Działa to na takiej zasadzie, iż w ulicznym tłumie naszą uwagę zwraca jaskrawy kolor (jest to patrzenie przestrzenne), lecz umiemy powiedzieć, iż jest to czapka czy kaptur. Te właśnie typy widzenia stwarzają nowego rodzaju możliwości dla projektowania kamuflażowych obrazów.

Dla widzenia przestrzennego najbardziej istotne czynniki, jakie dają skuteczność, to ruch, gabaryty przedmiotu czy kontrast na tle innych elementów przestrzeni. Kamuflaż, jaki właśnie temu służy, określamy mianem mimetycznego.

Jeżeli zafascynował Cię opisywany wątek, to odsyłam do www - w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące dane, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Najprostszą jego formą jest ubiór wykonany z tkaniny o jednej barwie, która jest uśrednieniem panującej w określonej przestrzeni palety kolorów. O tym więc muszą pamiętać projektanci, lecz także w innego rodzaju sytuacjach, kiedy dajmy na to projektowane są narzędzia wielofunkcyjne - porównaj narzędzia.
2020/10/31, 07:35:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.