Żyjemy na raty

Ostatnio dużo słychać o tym jak wiele ludzie muszą zapłacić za kredyt we frankach. Czuć wyraźnie, że coś jest nie tak, ale osoby, które nie posiadają żadnego kredytu, niezbyt się tym przejmują. Jednak, kiedy znajdziemy się w sytuacji trudnej i potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki zaczynamy zadawać sobie pytanie pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?
kredyt
Napisane przez: Simon Cunningham
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Brak jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywistość jest taka, że wszystko jest zależne od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Oczywiście możemy generalizować i stwierdzić, że tak warto wziąć kredyt. Ale musielibyśmy dorzucić do tego kilka istotnych zdań. Tak, więc, jeśli już bierzemy kredyt, to jedynie w placówce bankowej. Nie powinniśmy wybierać się po pożyczki w jakiś para bankach. W takich sytuacjach bardzo często spłaca się nawet 300 procent kwoty, którą otrzymaliśmy. Nie jest to dobre dla osób, którym i tak przecież brak środków. Tak - sprawdź mega ofertę oferta, więc jeżeli wybierać kredyt to jedynie w zwykłym banku. Na sto procent zaraz odezwą się ludzie, którzy wzięli kredyt w obcej walucie w normalnych bankach, a wydaje im się, że ktoś ich oszukał. Otóż w tym momencie należy wspomnieć o drugiej ważnej zasadzie, jeśli bierzesz kredyt to tylko w tej walucie, w której zarabiasz. Wiemy, że, instytucje finansowe mówiły ludziom, że
Karta kredytowa na zakupy
Zainspirowane przez: http://pixabay.com/
brak im zdolności kredytowej w rodzimej walucie i proponowali im kredyt w innej walucie. Cóż na to, co już się wydarzyło wpływu brak, musimy przy kredytach, po prostu, spróbować jasno myśleć, chociaż nie jest to proste.

Kolejne teksty

Jeśli interesuje nas specjalistycznie przygotowany sylwester Gdynia posiada go najlepszego

narciarz
Zakończenie starego roku i przywitanie następnego, dla różnych ludzi będzie naprawdę ważnym wydarzeniem, bo mają oni wówczas sporą nadzieję, że coś w ich życiu się zmieni oraz że te przemiany będą dobre.


Kredyty są dla ludzi

Czasem dzieje się tak, że chcemy zakupić, coś ponad stan. Może nie jest to coś wielkiego, ale nie mamy pieniędzy od tak - zobacz by porównać - na taką rzecz. Wtedy zaczynamy myśleć o tym, żeby wziąć pożyczkę w banku, ale czy w dzisiejszych czasach czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, jednak można stwierdzić, że tak. Jeśli nie doprowadzi on do tego, że rata zacznie pożerać 75% naszych dochodów, to można brać kredyt, który pozwoli nam kupić rzecz, na którą bez kredytu nie moglibyśmy sobie pozwolić. Oczywiście, gdy będziemy brać kredyt warto najpierw przejrzeć ofertę w paru bankach, by znaleźć tę, która okaże się dla nas najlepsza. Powinniśmy też pamiętać, że koszt kredytu to nie tylko rata, do tego dochodzi ubezpieczenie i sporo innych opłat. Tak, więc nie podpisujmy umowy w banku bez przeczytania jej. Poza tym pracownik w banku musi udzielić nam odpowiedzi na każdą nurtującą nas kwestię.
2017/12/08, 00:00:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.