Jak są zazwyczaj wypełniane przez podatników deklaracje roczne

Początek roku to termin, gdy trzeba pomyśleć o złożeniu zeznań skarbowych. Nikt tego nie uniknie, dlatego powinno się to uczynić jak najprędzej, aby nie przeoczyć czasu składania PITów. Na szczęście mamy do dyspozycji dobre narzędzia, by zrobić to błyskawicznie, bez wychodzenia z mieszkania. Pit 37 to najczęściej wypełniane przez płacących podatki deklaracje roczne.

kobieta rozliczająca podatki online
Napisane przez: "PictureYouth"
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przeznaczony jest przeważnie dla podatników osiągających wynagrodzenie z umowy o pracę, z umowy zlecenia, bądź dzieło, a również dla emerytów i rencistów. PIT-37 online zaplanowany jest także dla płatników, jacy odbierają dochody z tytułu świadczeń przedemerytalnych, także dochodów z racji praw autorskich, oraz pozostałych praw majątkowych. Tutaj więcej: pity w 2017 roku.

Wybierając ten wariant formularza, podatnik posiada możliwość skorzystania z rozmaitego typu zniżek podatkowych. Jakiekolwiek potrącenia i ulgi udowadniane są przez podatnika w załączniku PIT/O. Ponadto deklaracje PIT-37 online wypełniają podatnicy rozliczający się indywidualnie, razem z małżonkiem, albo osoby samotnie wychowujące dzieci. Termin złożenia mija 30 kwietnia roku występującego po roku podatkowym.

Przed zainicjowaniem zapełniania zeznania rocznego, podatnik winien stwierdzić, czy ma wszelkie niezbędne informacje o uzyskanych przez siebie dochodach w 2014 roku. O wiele zmniejszyć ryzyko dokonania błędnego rozliczenia można za wsparciem bezpłatnego oprogramowania do rozrachunku PIT 37 online.

Oprogramowanie pokazuje w jakim miejscu jest błąd i łatwo można go naprawić. Na podstawie uprzednio wprowadzonych danych, program samodzielnie oblicza należny podatek. Sprawdź to sam: poratl podatkowy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.