Jakiego typu lekarstwa magazynujemy w domowej apteczce i w tej obligatoryjnie znajdującej się w aucie

O potrzebie posiadania prywatnej apteczki przekonani byli jeszcze nasi przodkowie żyjący w czasach Polski sarmackiej. W każdym dworku znajdowała się półka, gdzie pan i pani domu gromadzili różnorodne specyfiki na najczęstsze choroby. Taki zwyczaj przetrwał do dzisiaj, z tym że zawartość apteczki znacząco się zmieniła.
tabletki
Napisane przez: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co prawda nadal odszukamy w niej tabletki ziołowe, lecz regały zostały zdominowane przez zawiesiny, czyli chemiczne specyfiki wyprodukowane w fabrykach. Okazuje się także, że pojęcie apteczka nie odnosi się jedynie do jednej z kuchennych szafek, lecz też do niewielkich pudełek przewożonych w pojazdach. A niektórzy mężczyźni nawet ryzykują stwierdzenie, że apteczką jest również kobieca torebka.

Podstawową częścią każdej apteczki pozostają różnej wielkości lepce i bandaże. Bywają one bardzo przydatne, gdy skaleczymy się w rękę lub serdeczny palec. Poza tym przydałby się w takiej okoliczności również środek do odkażania ran, czyli przykładowo spirytus salicylowy. Na tym
pigułki
Napisane przez: Will Thomas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
jednakże nie kończy się arsenał, który używamy przeciwko tym najbardziej pospolitym dolegliwościom.Najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalnym medykamentem w domowej szafce pierwszej pomocy bywają pastylki przeciwbólowe. Najczęściej zawierają one w swoim składzie substancję zwany paracetamolem, który po zażyciu w nadmiernych ilościach może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Ta reguła odnosi się zresztą także do pozostałych medykamentów - to, że dany lek jak sprzedawany bywa bez recepty nie zwalnia nas z obowiązku stosowania się do zaleceń znajdujących się na ulotce. Gdy otwieramy apteczkę i wyciągamy dłoń po antidotum na dolegliwości trawienne, to nie możemy w jakimkolwiek razie zapominać o przestrogach farmaceutów.


Gdy kupujemy popularne i bardzo często reklamowane suplementy diety i preparaty witaminowe wcale nie myślimy o terminie ważności. Tymczasem lekarstwa, które leżą miesiącami na domowych półkach nie dosyć, że tracą swoje cenne wartości, to nawet mogą pogorszyć stan naszego zdrowia. Podobnie sprawa się przedstawia w przypadku równie często kupowanych pastylek na przeziębienie. Z kolei osoby przewlekłe chore muszą mieć na podorędziu lekarstwa, które ocalają ich przed śmiercią. Każda osoba po przeszczepie nerek musi zażywać specjalistyczne środki zapobiegające odrzutom, a każdy cukrzyk właściwie nie rozstaje się z pompą insulinową. A część z tych medykamentów trzeba trzymać w w obniżonej temperaturze, żeby były produktami w całości wartościowymi.


Kolejne teksty

Przeziębienie – jakie medykamenty wziąć, by szybko uporać się z chorobą?

Listek tabletek
Napisane przez: Dean Hochman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czas jesieni i zimy to pora, kiedy łatwo jest złapać przeziębienie. Opuszczamy cieplutki dom, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg oraz mróz. Nic miłego, nade wszystko gdy nasze ubranie jest za cienkie i raz za razem przechodzą nas nieprzyjemne dreszcze.
2019/04/03, 07:34:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.