Najbardziej zweryfikowane opinie są najważniejsze. Są bardziej cenne niż tysiące niesprawdzonych opinii. Szczególnie dotyczy to nowych zjawisk

Choć żyjemy w czasach rozkwitu technologii, to w rzeczywistości brakuje nam trochę realnych informacji na wiele tematów. Jednym z nich jest faktycznie kwestia korzystania z różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń.


ekran led
Napisane przez: The United States Army Band
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zewsząd słyszy się entuzjastyczne głosy na temat dobroczynnego wpływu najnowszej technologii, z drugiej zaś wręcz przeciwnie. Zamiast takich głosów częściej słyszy się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam zagrażało. Należy wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej stronie, warto korzystać ze sprawdzonych opinii. Na pewno takie opinie można znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna właśnie z takich opinii. Technologia led jest najrozsądniejszym finansowo źródłem oświetlenia. Co najważniejsze, w praktyce znaczy to niższe rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe
Napisane przez: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Równocześnie istotna jest również estetyka. Faktem jest, że każdy z nas marzy, żeby otaczać się estetycznymi rzeczami. Oświetlenie led oferuje ciekawe, zjawiskowe wręcz szanse aranżacji. Oświetlenie led zapewnia szeroki zakres barw, co sprawia, że jesteśmy w stanie zdobyć odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego. Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie mają rtęci ani pozostałych substancji stanowiących zagrożenie dla środowiska. Są również całkowicie biodegradowalne. No i wspierają nasze bezpieczeństwo. Akcesoria stosujące technologię led, czy to oświetlenie czy ekrany led (np.: daily motion), są z pewnością bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w tradycyjnej technologii mogą doprowadzić do przerwania włókien żarowych lub pęknięcia obudowy świetlówek.

Co więcej, dzięki wspaniałym właściwościom żarówki led nie rozgrzewają się. Zastosowanie więc led redukuje ryzyko pożaru. Jednocześnie, oświetlenie led oświetla pomieszczenie pełną mocą zaraz po włączeniu. To z jednej strony istotne jeśli chodzi o komfort użytkowania, z drugiej zaś to potrzebne z perspektywy oszczędzania energii – żarówki led nie potrzebują dodatkowej energii na rozgrzanie. Z pewnością dostrzegalną cechą jest żywotność. Znacznie znaczniejsza niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych. Oświetlenie led potrafi świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Takie diody są także przyjazne dla środowiska. Przykładowe wykorzystanie żarówek w technologii led można zobaczyć tu: daily motion.
2015/02/26, 09:28:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.