Kierunek Mazury, czyli jak zaplanować urlop w krainie tysiąca jezior

Upragnione wakacje to idealny pretekst do tego, aby odwiedzić północno-wschodnią część Polski, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. W rzeczywistości, na Pojezierzu Mazurskim jezior jest o wiele więcej. Ale co warto zwiedzić, gdzie pojechać?
Jezioro, Mazury
Napisane przez: evoonia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z pewnością wielka liczba zbiorników wodnych kusi wielu amatorów odpoczynku nad wodą i miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym zakątku Polski znajdziemy również inne atrakcje warte zwiedzania. Turystyka stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest bardzo rozwinięta, więc każdy może tu znaleźć ofertę dla siebie. Dla osób preferujących wypoczywanie na łonie natury, można polecić by zatrzymały się w małej miejscowości mniej obleganej przez turystów. W ten sposób bardziej będą mogły obcować z naturą, a zarazem lepiej poznać tutejsze tradycje i kulturę ludową.

Kolejne teksty

Wczasy w górach lub też urlop nad morzem czy w mieście, czyli w jaki sposób ciekawie spędzić wakacje.

turyści na szlaku w górach
Napisane przez: Connie Lu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wakacje to odpowiedni a dla niektórych jedyny czas na upragniony urlop. Biura turystyczne, jakich tysiące istnieje w Polsce, oferują bardzo bogate pakiety wycieczekalbo programów, pozwalających na to, by ten czas odpoczynku od pracy spędzić w sposób, który będzie nam najmocniej pasował. Można wówczas zdecydować się na wyprawę zagraniczną.


W regionie znajduje się moc atrakcji. To właśnie tam znajduje się mała wieś Grunwald znana każdemu Polakowi z historycznej bitwy, w której to w 1410 r. wojska polsko-litewskie rozgromiły Krzyżaków. Jest to niebywała atrakcja dla miłośników rycerstwa, szczególnie 15 lipca podczas corocznej inscenizacji bitwy, na której zjawiają się liczne bractwa rycerskie nie tylko z Polski, ale również zagraniczne. Na amatorów odrobinę bardziej współczesnych nam militariów czeka tzw. Wilczy Szaniec, to znaczy kwatera główna Hitlera. Sukces naszego wyjazdu w znacznej mierze jest zależny od wyjątkowego hotelu . Planując urlop powinniśmy przeprowadzić mały rekonesans.

hotel
Napisane przez: Elsie Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wpiszmy do wyszukiwarki hasła: „hotel Olsztyn” lub „hotele Olsztyn”. Dzięki temu sprawdzimy, które oferty są najciekawsze. Dzięki frazie „Hotel Olsztyn” będziemy mogli porównać ze sobą ceny a także komfort pokoi. Jeżeli nie znajdziemy propozycji, jakie spełni nasze oczekiwania, wpiszmy do internetu hasło: „hotele Olsztyn”. Powinno pojawić się o wiele więcej ciekawych ofert. Spokojnie przeanalizujmy każdą z nich. Jeśli jedziemy na wypoczynek z maluchami, to musimy zadać o to, by hotel (www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALBATROS-AQUA-PARK-RESORT/19941/40-260832-24FF.html) był wyposażony w atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, zjeżdżalnie, trampolinę, itp. W przypadku, gdy zależy nam na pełnym relaksie, zdecydujmy się na SPA. Natomiast jeżeli chcemy odwiedzić lokalne kluby bądź dyskoteki, wybierzmy na hotel Hotel kasprowy - przyjazny dzieciom w środku miasta. Nie zapominajmy o tym, że na wypoczynek zazwyczaj możemy sobie pozwolić raz w roku. Wszystko zatem powinno być idealne!
2019/01/29, 14:49:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.