Kierunek Mazury, czyli jak zaplanować urlop w krainie tysiąca jezior

Upragnione wakacje to idealny pretekst do tego, aby odwiedzić północno-wschodnią część Polski, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. W rzeczywistości, na Pojezierzu Mazurskim jezior jest o wiele więcej. Ale co warto zwiedzić, gdzie pojechać?
Jezioro, Mazury
Napisane przez: evoonia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z pewnością wielka liczba zbiorników wodnych kusi wielu amatorów odpoczynku nad wodą i miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym zakątku Polski znajdziemy również inne atrakcje warte zwiedzania. Turystyka stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest bardzo rozwinięta, więc każdy może tu znaleźć ofertę dla siebie. Dla osób preferujących wypoczywanie na łonie natury, można polecić by zatrzymały się w małej miejscowości mniej obleganej przez turystów. W ten sposób bardziej będą mogły obcować z naturą, a zarazem lepiej poznać tutejsze tradycje i kulturę ludową.

Kolejne teksty

Nad nasz Bałtyk do Rowów - zestawienie pomysłów

Wakacje nad morzem
Napisane przez: Jörg Schubert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach polskie morze jest równie atrakcyjne jak kurorty nadmorskie w innych państwach. Bo bywa, że często cudze chwalimy a naszego nie znamy. Nie jest to odpowiednie myślenie, bo faktycznie dobrze poznać to, co mamy niemalże pod nosem.


W regionie znajduje się moc atrakcji. To właśnie tam znajduje się mała wieś Grunwald znana każdemu Polakowi z historycznej bitwy, w której to w 1410 r. wojska polsko-litewskie rozgromiły Krzyżaków. Jest to niebywała atrakcja dla miłośników rycerstwa, szczególnie 15 lipca podczas corocznej inscenizacji bitwy, na której zjawiają się liczne bractwa rycerskie nie tylko z Polski, ale również zagraniczne. Na amatorów odrobinę bardziej współczesnych nam militariów czeka tzw. Wilczy Szaniec, to znaczy kwatera główna Hitlera. Sukces naszego wyjazdu w znacznej mierze jest zależny od wyjątkowego hotelu (hotel (http://www.olsztyn.hotelepark.pl/)). Planując urlop powinniśmy przeprowadzić mały rekonesans.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.