Projekty zorganizowania odkrywki w Miejskiej Górce i sprzeciw mieszkańców

Stosunkowo często słyszy się o tym, jak na wybranym obszarze planuje się stworzyć kopalnię, drogę szybkiego ruchu czy inny tego typu obiekt, a mieszkańcy tego terenu się sprzeciwiają przeciwni|są. Sprzeciw ten zazwyczaj ma rozsądne uzasadnienie, choć inwestorzy także posiadają ważne argumenty.
www.stopkopalni.pl/kopalnia-odkrywkowa
Napisane przez: James St. John
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przykładem tego rodzaju jest aktualna sytuacja w jednej z gmin w Wielkopolsce. Planuje się tam otworzenie kopalni odkrywkowej, udowodniono bowiem, że na tym obszarze znajdują się pokłady węgla brunatnego. Istnieje jednak duża liczba argumentów przeciw utworzeniu odkrywki. Powody te stały się źródłem dla protestu wywołanego przez mieszkańców okolicznych miejscowości. W ramach protestu sporządzane są na przykład strony w Internecie i w mediach społecznościowych, gdzie przedstawia się argumenty przeciw budowie kopalni, a także zaprasza ludzi do uczestnictwa.

Kolejne teksty

Jeśli chcemy wykorzystać wodę deszczową wtedy z pewnością przysporzy nam się zbiornik na wodę 1000 l.

Zbiornik wody
Napisane przez: haru__q
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie wyjątkowo znaczny nacisk kładziony jest na ekologię a także na doglądanie o środowisko naturalne. To wyjątkowo odpowiednio, bo jak bezbłędnie wiemy jest sporo takich szczegółów, które w przyrodzie nie mogą zrodzić się powtórnie i ich wyczerpanie sprawi, że przyszłym pokoleniom zwyczajnie ich zabraknie, co może być niezmiernie dużym problemem.


Problemy dla zamieszkałych ludzi

kopalnia
Napisane przez: James St. John
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla ludzi zamieszkałych w gminie Miejska Górka (http://www.stopkopalni.pl) budowa kopani stałaby się na pewno źródłem dużej liczby kłopotów. Przede wszystkim obiekt tego rodzaju zajmować ma wielką przestrzeń, co staje się przyczyną do wypędzenia mieszkańców z paru wiosek i zrównania ich z ziemią. Sprzeciwiający się ludzie zaznaczają także, że funkcjonująca kopania jest powodem skażenia powietrza i wody, co negatywnie odbiłoby się na zdrowiu osób żyjących w okolicy. Oprócz tego zwracają również uwagę na hałas, jaki taka kopalnia generuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.