Cudowne krajobrazy Nowego Targu

Wakacje służą wyjazdom. Odpowiednim przedsięwzięciem na odpoczynek i zwiedzanie pięknych zaciszy własnego kraju jest podróż do stolicy Podhala, Nowego Targu. Miasto jest znane od stuleci z handlu, rzemiosła, a w szczególności z wyrobu kożuchów i butów.
pokój w hotelu
Napisane przez: Walter Schärer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To miasto sportu i aktywnego wypoczynku, niekiedy nawet w odmianach ekstremalnych. W okolicy tego miasta znajdują się świetne trasy turystyczne piesze i rowerowe. To również wspaniałe położenie na skoki spadochronowe, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, czy żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim. Odpoczynek po dniu pełnym wrażeń zapewnia tanie noclegi nowy targ. Do ciekawostek Nowego Targu należą giełdy czwartkowe, które tak rozrosły się w minionych latach że odbywają się także w weekendy. Współcześnie to nie wyłącznie targowica podhalańskich górali, lecz znaczny plac handlowy dla różnych nacji. Handluje się wszystkim, nie tylko popularnymi nowotarskimi kożuszkami.

Oscypek, bądź bryndza to przysmaki, które dzięki podhalańskim bacom cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich ekspertów dobrej kuchni. Oscypkowy trakt dookoła stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości jakich jest możliwość przywieźć nie tylko autentyczny owczy bundz, bryndzę, czy oscypka, lecz również niezapomniane wspomnienia widoków roztaczających się z pastwisk zlokalizowanych na południowych zboczach Gorców. Północne obręby Nowego Targu (http://uannynowytarg.pl/O_NAS,5) stwarzają idealne warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada gratka dla zwolenników rowerów górskich.


Kolejne teksty

Czujesz się przemęczony i masz ogromną ochotę wypocząć

artykuły
Napisane przez: Unique Hotels
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ciągły stres, dużo obowiązków zawodowych i prywatnych, brak czasu wpływa na Ciebie niezwykle negatywnie. Normalnie czujesz, iż potrzebujesz odpoczynku.


Myślałeś już o tym, aby wziąć kilka dni urlopu i wypocząć w końcu, by w późniejszym czasie mieć możliwość z pełną mocą wrócić do pracy i sprostać wszelkim zadaniom? To niesłychanie dobry pomysł, bo inaczej Twoje samopoczucie będzie się jedynie pogarszać, a co się z tym wiąże, nie będziesz w stanie dobrze wykonywać swoich obowiązków.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.