Cudowne krajobrazy Nowego Targu

Wakacje służą wyjazdom. Odpowiednim przedsięwzięciem na odpoczynek i zwiedzanie pięknych zaciszy własnego kraju jest podróż do stolicy Podhala, Nowego Targu. Miasto jest znane od stuleci z handlu, rzemiosła, a w szczególności z wyrobu kożuchów i butów.
pokój w hotelu
Napisane przez: Walter Schärer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To miasto sportu i aktywnego wypoczynku, niekiedy nawet w odmianach ekstremalnych. W okolicy tego miasta znajdują się świetne trasy turystyczne piesze i rowerowe. To również wspaniałe położenie na skoki spadochronowe, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, czy żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim. Odpoczynek po dniu pełnym wrażeń zapewnia tanie noclegi nowy targ. Do ciekawostek Nowego Targu należą giełdy czwartkowe, które tak rozrosły się w minionych latach że odbywają się także w weekendy. Współcześnie to nie wyłącznie targowica podhalańskich górali, lecz znaczny plac handlowy dla różnych nacji. Handluje się wszystkim, nie tylko popularnymi nowotarskimi kożuszkami.

Oscypek, bądź bryndza to przysmaki, które dzięki podhalańskim bacom cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich ekspertów dobrej kuchni. Oscypkowy trakt dookoła stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości jakich jest możliwość przywieźć nie tylko autentyczny owczy bundz, bryndzę, czy oscypka, lecz również niezapomniane wspomnienia widoków roztaczających się z pastwisk zlokalizowanych na południowych zboczach Gorców. Północne obręby Nowego Targu (http://uannynowytarg.pl/O_NAS,5) stwarzają idealne warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada gratka dla zwolenników rowerów górskich.


Kolejne teksty

Każdy z nas marzy o dalekich podróżach – jeśli interesują nas starożytne kultury, to powinniśmy odwiedzić kraj Inków

Zbliżacz podróżniczy
Napisane przez: znanenieznane.pl
Zainspirowane przez: znanenieznane.pl
Jeżeli podczas lekcji geografii i historii w szkole śniliśmy o podróży do Ameryki Łacińskiej, to zapewne nastał czas, by spełnić swe marzenia.


Niekiedy dumamy o dalekich wojażach i niestety zostawiamy je wyłącznie w sferze planów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.