Mamy u nas wiele fajnych miejscowości!

Czy Polska jest najpiękniejszym miejscem na Ziemi? Całkowicie obiektywnie to nie można odpowiedzieć na tak postawione zapytanie. Pewnie w zestawieniach najatrakcyjniejszych krajów nas ogólnie nie ma: nie można się oszukiwać, nasza architektura znacząco odbiega od chociażby francuskiej. Jednak tak czy siak Polska to takie miejsce, które jest pod wieloma względami godne zainteresowanie. Szanujmy swoją ojczyznę, czy tak po prawdzie mamy inne wyjście? Zacznijmy tekst od małego polecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze - śliczne mamy to morze...


rynek w Gdańsku
Napisane przez: Thomas Quine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wiadomo: nad Morzem Bałtyckim jest położonych bardzo dużo uroczych miejscowości. Niektórzy twierdzą, że nad Bałtykiem i tak nie można wypocząć, lecz Hel bądź Międzyzdroje jednoznacznie ukazują, iż no co jak co, lecz duża część naszego nabrzeża to coś pięknego. Warto również rzucić okiem na - Gdańsk, Gdynia oraz Sopot bardzo się odróżniają od siebie, lecz są pod wieloma punktami jednym miastem. Zasadniczo współpraca miast - w ramach aglomeracji, to same atuty.

Gdańsk zapewne spodoba się miłośnikom odkrywania zabytków - Nowe Miasto jest naprawdę urocze, no całe śródmieście to pod wieloma punktami coś niesamowitego. Możemy być szczęśliwi, że właśnie Gdańsk jest położony w Polsce. Także Poznań to miasto, które jest pod wieloma względami świetne. Oczywiście pewnie nikt nie jest zmuszony poszukiwać mapy poznan, aby dojść do wniosku, że Poznań jest zlokalizowany w województwie wielkopolskim. Rewelacyjnie, iż są właśnie takie miasta jak Poznań - możemy czuć dumę!

Pewnie ostatnie miejsce będzie nieco zaskoczeniem: napiszmy nieco o Opolu. W ostatnich latach sporo remontów spowodowało, że stolica polskiej estrady jest piękniejsza, aniżeli kiedykolwiek. To co bardzo wyróżnia Opole od innych miast to z pewnością zauważalny przez każdego niemiecki styl. Czyli chociaż opolanie to generalnie typowi Polacy, to trudno nie dostrzec niemieckich klimatów. Może ciężko zgubić się na terenie Opolu, ale kupno to doskonały pomysł. Jakby nie patrzeć to nie tylko Stare Miasto jest czymś godnym uwagi na terenie miasteczka!
2014/09/05, 09:51:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.