Co może zaoferować Wrocław, jakie atrakcje będą czekać na nas w dolnośląskiej stolicy?

Z jakiego rodzaju atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Stolica Dolnego Śląska to widowiskowe ZOO a także starówka, która –tak samo jak znana Panorama Racławicka – jest niezwykle istotnym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tym miejscu. Wrocław, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia
Napisane przez: Alberto Cabello
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stare Miasto zachwyca niezapomnianymi kamienicami i ogromnymi świątyniami. W gronie istotnych obiektów znajdzie się również gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najdoskonalszą wizytówką stała się barokowa aula. To najsłynniejsza aula na współczesnych ziemiach polskich oraz miejsce, którego w trakcie wycieczki po Wrocławiu nie można pominąć. Z jakich powodów jest to miejsce tak istotne?

Aula Leopoldina to nie tylko oszałamiająco piękne wnętrze, którym ma szansę się pochwalić Wrocław. To także jeden z najładniejszych przykładów sztuki baroku w naszym kraju, zatem turyści z chęcią mogą korzystać z szansy zobaczenia tego miejsca. To wspaniałe wnętrze budowano w latach 1728-1732, a jego wnętrze pełne interesujących ozdób jest dziełem wspaniałych artystów tej epoki. Każdy, kto zajrzy do tej sali, będzie mógł podizwiać unikalne dekoracje stiukowe a także niezwykłą kolekcję przepięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak istotnym miejscem nie tylko dla turystów, ale i dla przyjeżdżających tu studentów.


Kolejne teksty

W jaki sposób zaplanować wizytę we Wrocławiu? Czy masz już pomysł na to?

apartament
Napisane przez: Nico Kaiser
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wrocław to z pewnością jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Znaleźć tu można dużo malowniczych miejsc, wiekowe kamienice, liczne atrakcje, obiekty sakralne, parki i tym podobne. Wszystko to powoduje, że do Wrocławia nadciągają turyści nie tylko z Polski, lecz z całego świata. Organizując pobyt w stolicy Dolnego Śląska, winniśmy dokładnie zaplanować swój wyjazd, żeby optymalnie wykorzystać czas spędzony na miejscu. Jak się za to wziąć?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.