Zwierzak najlepszym przyjacielem dzieci czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w swoim mieszkaniu

Każde dziecko ma taki okres w życiu, że zaczyna pragnąć posiadać jakieś zwierzątko. Mógłby to być chociażby malutki szynszylek, byleby było coś, czym da się opiekować. Z tą opieką naturalnie dość różnie bywa.


Pies
Napisane przez: Micolo J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ale ideą opiekowania się zwierzakiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć znalezienia się o stopień wyżej w hierarchii domowej niż jakaś istota mniejsza, która wreszcie zajmie niechciany szczebel społecznej drabiny w rodzinie.

To może dawać dziecku uczucie, że stało się większe i dojrzalsze, bo przecież nie jest już ostatnie. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe zalety. Przy okazji dowartościowywania się, pociecha uczy się również troski o słabszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wyrabia u siebie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i może wyładować olbrzymią ilość swojej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie przekazywać swoje najskrytsze sekrety i zwierzać się z radości, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zaintrygował, to bez wahania kliknij tutaj i sprawdź, co znajdziesz w najnowszej ofercie (https://naferie.pl/wyjazdy-rodzinne). On także jest godny zainteresowania.

Dlatego należy założyć pojawienie się
Chłopiec z psem
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zwierzątka, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim wspominać. Oczywiście należy wiedzieć, że nie może to być zakup powodowana impulsem. Zawczasu trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się, jaki może to być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w życiu domowym.

Prawdopodobnie najszybciej przychodzi na myśl wesoły psiak, z którym dziecko będzie szalało jak równy z równym. To dobry wybór, pod warunkiem, iż ma się wystarczającą ilość wolnego czasu na spacery z nim i dużo miejsca, aby razem z dzieckiem mógł biegać po domu. Obroże dla psów i wszystkie inne akcesoria można już bezproblemowo dostać w najbliższym sklepie zoologicznym. Karmy, zarówno suche, jak i te puszkowe można na bieżąco zamawiać przez internet. Sklep internetowy online (sprawdź ro) przyjmie zakup, a przesyłkę przywiezie do domu kurier.
2020/03/11, 07:17:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.