Zwierzak najlepszym przyjacielem dzieci czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w swoim mieszkaniu

Każde dziecko ma taki okres w życiu, że zaczyna pragnąć posiadać jakieś zwierzątko. Mógłby to być chociażby malutki szynszylek, byleby było coś, czym da się opiekować. Z tą opieką naturalnie dość różnie bywa.
Pies
Napisane przez: Micolo J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ale ideą opiekowania się zwierzakiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć znalezienia się o stopień wyżej w hierarchii domowej niż jakaś istota mniejsza, która wreszcie zajmie niechciany szczebel społecznej drabiny w rodzinie.

Kolejne teksty

Odpowiednia odzież i wyposażenie w czasie wycieczki turystycznej to podstawa, więc już teraz idź po zakupy

Wnętrze restauracji
Napisane przez: Haldane Martin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wyjście w góry to nie byle co, tu potrzeba się naprawdę porządnie przygotować. Ważna jest zarówno stosowana garderoba, która chroni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak też pozostałe wyposażenie.


To może dawać dziecku uczucie, że stało się większe i dojrzalsze, bo przecież nie jest już ostatnie. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe zalety. Przy okazji dowartościowywania się, pociecha uczy się również troski o słabszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wyrabia u siebie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i może wyładować olbrzymią ilość swojej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie przekazywać swoje najskrytsze sekrety i zwierzać się z radości, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Dlatego należy założyć pojawienie się
Chłopiec z psem
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zwierzątka, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim wspominać. Oczywiście należy wiedzieć, że nie może to być zakup powodowana impulsem. Zawczasu trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się, jaki może to być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w życiu domowym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.