Zwierzak najlepszym przyjacielem dzieci czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w swoim mieszkaniu

Każde dziecko ma taki okres w życiu, że zaczyna pragnąć posiadać jakieś zwierzątko. Mógłby to być chociażby malutki szynszylek, byleby było coś, czym da się opiekować. Z tą opieką naturalnie dość różnie bywa.
Pies
Napisane przez: Micolo J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ale ideą opiekowania się zwierzakiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć znalezienia się o stopień wyżej w hierarchii domowej niż jakaś istota mniejsza, która wreszcie zajmie niechciany szczebel społecznej drabiny w rodzinie.

Kolejne teksty

Reklama jest w każdym miejscu, bez niej nie jesteśmy w stanie działać na rynku. Mamy różne rodzaje reklamy

kolejka
Napisane przez: Paweł
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nasze miasta odznaczają się kolorami przekazów reklamowych i bilbordów. Jeszcze nie tak dawno takie zajście znaleźć można było tylko w ogromnych zachodnich miastach. Teraz każdy sklep odzieżowy, każdy sklep spożywczy, marketoraz zwykły niewielki sklepik posiada własną reklamę.


To może dawać dziecku uczucie, że stało się większe i dojrzalsze, bo przecież nie jest już ostatnie. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe zalety. Przy okazji dowartościowywania się, pociecha uczy się również troski o słabszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wyrabia u siebie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i może wyładować olbrzymią ilość swojej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie przekazywać swoje najskrytsze sekrety i zwierzać się z radości, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Dlatego należy założyć pojawienie się
Chłopiec z psem
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zwierzątka, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim wspominać. Oczywiście należy wiedzieć, że nie może to być zakup powodowana impulsem. Zawczasu trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się, jaki może to być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w życiu domowym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.