Nie respektujemy rzeczy… póki je posiadamy

Każdy zawód potrzebuje wielu różnych pomocy. Jak zbudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy damy radę wykonać fotografię bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy pomieszczenie bez farby? I czy da radę notować bez kartki i długopisu? I wreszcie: czy można istnieć bez oszczędności?
Takie oczywiste kwestie są bardziej dziedziną myślicieli i dzieci, które chcą wiedzieć wszystko, niźli szarych ludzi z realnymi problemami na głowie. Jednakowoż czasami należy się nad tym zadumać, aby docenić, to co mamy. Bo cały czas psioczymy na przykład, że mamy zbyt mało oszczędności, lecz nie myślimy o tym, skąd się biorą te pieniądze. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, ale nie ma także finansów.

Fotel bujany
Napisane przez: Pete
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A za zdobyte pieniądze możemy zakupić różne rzeczy, których byśmy nie posiadali gdyby nie kasa. Jednakowoż czasem płacimy za nie tak lekką ręką, jakby to było zwyczajne, iż nabywamy akurat tą rzecz. A nie jest to takie oczywiste, nie jest takie pewne, co pokazują bolączki ludzi, którzy mieli dosłownie wszystko i potracili wszystko z dnia na dzień. Byli zamożni, stać ich było na
Figurki
Napisane przez: zenjazzygeek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
każdą rzecz, do trwonienia oszczędności mieli lekką rękę, co kluczowe nie myśleli nad tym, że spieniężyli tysiąc czy dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Kolejne teksty

Właściciele gabinetów medycznych są zobligowani do sterylizowania sprzętu i ogólnie oczyszczania powietrza z wirusów czy innych mikrobów

atrakcje turystyczne
Napisane przez: Lisa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy gabinet lekarski albo dentystyczny, to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba odkażać powietrze w pokojach zabiegowych, ale także w gabinetach i w poczekalni.


Aż nadszedł krach i z takiego fantastycznego życia zaczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Od tej pory już nie było lekkiej ręki do wydawania kasy, obecnie nadszedł czas trudnej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze drobnych trzeba, aby zarobić na chleb czy butelkę nalewki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.