Nasi znajomi - nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich charakteryzują się fachową terminologią. Z jednej strony w ten sposób możemy bez problemu się porozumieć wśród specjalistów ze swojej branży, z drugiej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej zamknięte.


Nie kreuje się chyba jednak po to tego typu słownictwa, ażeby się czymś odróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany właściwie, jeśli będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze Internetu to bardzo łatwe.

Spacerujący ludzie
Napisane przez: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Swój specjalistyczny język mają doktorzy i bibliotekarze, własnym slangiem posługuje się młodzież, swoją grypserę posiadają osadzeni w więzieniach. Podczas, gdy jeden fotograf rozmawia opinie z innym o własnym zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej informacji znajdziesz w tym miejscu: specjalistyczne zestawy i sprzęty studyjne), to skoro powie, iż na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, iż wszystko jest zrozumiałe, chociaż tak naprawdę na myśli ma specjalistyczne żarówki. Z kolejnej strony będzie zupełnie dziwnie, kiedy powie coś o żarnikach błysku, w tym momencie nie będziemy wiedzieli zupełnie, o co chodzi. Więcej wiadomości o tych specjalistycznych produktach możesz znaleźć w tym miejscu: żarówki oraz sprzęt studyjny.

Fachowy język ma to do siebie, że wtajemniczeni w niego ludzie mogą
Ludzie siedzący na ławce
Napisane przez: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
mocniej lub mniej utożsamiać się ze swoim otoczeniem. Czasem bowiem tak się dzieje, że jedna persona zaakceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym sposobem przyswoi jej sposób mówienia i będzie to traktować, jak swój własny sposób mówienia, natomiast kolejnej osobie może się nie podobać to zamknięcie i tak często, jak to możliwe będzie bojkotować metodę tego typu wyrażania siebie. To, w jakiej my byśmy znaleźli się grupie zależy od kilku czynników.

Jednym z tego typu wytycznych jest wychowanie, to w jaki sposób zostaliśmy wychowani, czy bardziej na aktywistę czy raczej na samotnika. Samotnik będzie preferował mocniej własny sposób zachowania, nie będzie umiał tak łatwo odnaleźć się tak w grupie, jak inne osoby. Może być podejrzewany o negatywne myśli i szkodzenie grupie. Te osoby określane są jako dziwacy.

Dużo również zależy, z jakimi osobami się zadajemy. Jeśli są to ciekawe, braterskie osoby, to łatwiej będzie nam zaakceptować ich sposób bycia i zachowywać się dość identycznie, w zgodzie ze stylem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednak będą to gbury to raczej będziemy walczyć z tym stylem bycia. Chociaż taka prawda, iż każdy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie możemy być tego tak pewni.
2017/09/18, 07:04:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.