Czy można dzisiaj latać bez trosk? Dowiedz się, co może zapewnić sobie ubezpieczenie!

Chcesz wybrać się w daleką podróż, ale w czasie podróży czekają na Ciebie różnorakiego rodzaju przeciwności. Nigdy nie masz gwarancji, że podczas lotu pilot umie latać i samolot dostanie się bezpiecznie na miejsce docelowe. Wielokroć może nawet nie wyruszyć z lotniska. Strachy są w stanie zabić w nas pragnienie podjęcia wyprawy. Jak je zniweczyć? Wystarczy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie.


Obecnie niewiele osób kupuje dodatkowe ubezpieczenie podczas podróży, co docelowo może doprowadzić do problemów.


pasażerowie i odwołany lot samolotu
Napisane przez: Cha già José
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większość z podróżnych nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (www). Wierzymy w to, że nic złego się nie wydarzy, a zakupiony bilet traktujemy jako gwarancję lotu. Są tacy, co boją się wzlecieć ponad ziemię. Obawiają się spaść z wysokości, jak mityczny Ikar i tylko z ewentualną katastrofą lotniczą wiążą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem znacznie częstszym problemem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich wypadkach powinno być łatwe do zdobycia. Niemniej brak obecności na miejscu pracy w pobliżu docelowego lotniska lub brak możliwości wykorzystania wakacji zgodnie z wcześniejszym planem, generuje trudne do ocenienia straty. Czy da się przed tym uchronić? Z pewnością żadne ubezpieczenie nie zagwarantuje transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym nastąpiłby on w przypadku, gdy samolot zgodnie z założeniem wystartowałby z lotniska.

Czy niezbędne jest wykupowanie ubezpieczenia na okoliczność awarii? Teoretycznie: zawsze może coś dać, ale każdy właściciel samolotów musi mieć własne ubezpieczenie, w którym uwzględnione są prawa pasażera zawarte w danym regulaminie. Nie ma szans, żeby w momencie, kiedy wydarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam przyznane . Zawsze natomiast trzeba pamiętać, że mamy prawo do odszkodowania, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli złożymy wniosek.

Kusi Cię, żeby napisać drobną ocenę pod tym artykułem? Nie zapominaj, że nawet krótki komentarz z witryny (http://www.notariuszpokojski.pl/) zostanie przez nas przeczytany z radością.

W związku z tym warto znać regulamin lotu i dowiadywać się jeszcze przed chwilą startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat dowiemy się wpisując w wyszukując w internecie informacji pod frazą „odwołany lot odszkodowanie”.


Nikt z turystów nie lubi trwać długo na lotnisku.


Czasami jednak jest to niezbędne. Poza wszystkimi problemami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by uniknąć zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to wiele kosztować. W przypadku kupna biletu przez internet – bezwzględnie trzeba go wydrukować, bo na przestrzeni lotniska może być obciążony bajońskimi kosztami, które bywają równe cenie biletu. A więc zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy wykonaliście wszystko, co było konieczne do właściwego odbycia lotu.
2021/04/28, 13:57:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.