Jaka będzie pogoda jutro?

Zjawiska atmosferyczne, chociaż obserwowane i odczuwane przez każdego z nas codziennie, nie zostały jeszcze dokładnie zanalizowane a co za tym idzie niejednokrotnie dla wielu z nas pozostają enigmatyczne i tajemnicze. Dlaczego powstaje tęcza? Jak porusza się piorun? Dlaczego pada grad?

Napisane przez: Marcus Vegas
Warunki związane z zachmurzeniem, przeciętna temperatura mierzona o różnych porach dnia, wilgotność czy albo natężenie i kierunek wiatru to tylko niektóre informacje przygotowane dla nas w serwisie pogodowym.

Szalenie nam przyjemnie, że nasz tekst wywarł na Tobie przyjemne wrażenie. Mamy zamiar namówić Cię do następnej witryny - tam można zobaczyć także zajmujące wątki.

Zaledwie 3 zdaniowy opis wystarczy, by dobrze przygotować się na wszelkie zjawiska atmosferyczne z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Natężenie wiatru, przewidywane opady albo ich brak, przewidywana ilość stopni Celsjusza niezbyt długi opis - łatwy przepis na uniknięcie codziennych pogodowych wpadek.


Kolejne teksty

Jaki jest koń według pewnego polskiego księdza oraz do jakiego celu bywał wykorzystywany?

opinie
Napisane przez: Medelie Vendetta
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych dniach mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest jego pies. Czy jednak zawsze tak było? Jeżeli porównamy ilość oraz rodzaj mieszczących się na pomnikach zwierząt, to okaże się, iż znacznie częściej dany heros jest przestawiany w towarzystwie swego rumaka niżeli psiaka.


Przed wyjściem z domu lub planowanym wyjazdem warto tylko zarezerwować sobie chwilę i dowiedzieć się na jakie pogodowe zaskoczenia powinniśmy się przygotować.Na innych stronach z pogodą, by dogrzebać się do interesujących nas informacji musimy najpierw wskazać kontynent, miasto, wielkość mapki lub wykonać inne, niepotrzebne kroki. Nasz serwis to krótka|nieskomplikowana prognoza dla naszego regionu|obszaru|miasta czyli dokładnie to czego nam trzeba na co dzień - temperatura, opady|rodzaj przewidywanych opadów|dane o opadach i rodzaj zachmurzenia|ewentualne, spodziewane zachmurzenie. Zmienna dynamika cyrkulacji, duża siła wiatru i inne zjawiska pogodowe to główne powody dla których próby przewidzenia pogody na czas bardziej odległy niż pięć dni często nie pokrywają się z rzeczywistością. Największa, bo ponad 84 procentowa sprawdzalność prognoz jest odnotowywana właśnie dla przewidywań krótkookreskowych opracowywanych dla niedużych obszarów. Obszar klimatyczny, w którym jesteśmy powoduje, iż znajdujemy się w obrębie mapy pogodowego ryzyka. Co prawda, trzęsienia ziemi lub błotne ulewy czy trzęsienia ziemi są dla nas czymś niezmiennie rzadkim jednakże możliwość przewidzenia dokładnej wartości temperatury, intensywności opadów czy też mocy wiatru sprawia, że dobrze sprawdzalne są tylko prognozy krótkoterminowe dla wyznaczonego obszaru. Rekordowe temperatury, rekordy siły wiatru czy różny stopień opadów, zdarzające się ostatnio nie pozostają na możliwości prognozowania pogody. I choć na co dzień nie musimy obawiać się aż tak poważnych zjawisk to kontrolując pogodę, zawsze wybierajmy na prognozę opracowaną najdalej na kilka dni i dostosowaną do naszego obszaru, bowiem jedynie meteorologiczne maksimum 5-6
2022/05/26, 14:41:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.