Z jakich powodów warto mieć pasje?

Wielu ludzi ma problemy ze znalezieniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Sporo z nich bierze niestety wtedy w rękę tablet albo siada przez komputerem i rozpoczyna granie. Jest to najprostsze rozwiązanie, które nie wymaga wysiłku, ale czy naprawdę dobre? Patrząc na młodzież można zauważyć, że malejąca jej liczba ma jakieś ciekawe zainteresowania albo chce robić coś niespotykanego.

Gra sudoku
Napisane przez: yanik_crepeau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą się skupić na grach komputerowych i portalach społecznościowych, zaniedbując swój rozwój i kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej również gry komputerowe stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, ludzie zaczynają rezygnować z umysłowego wysiłku, bo przecież najprościej jest włączyć grę i odizolować się od świata.

Kolejne teksty

Gry imprezowe powróciły na rynek i znowu cieszą się zainteresowaniem

gra
Napisane przez: yoppy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób spędzić wolny czas, do głowy przychodzi nam mnóstwo pomysłów. Ale coraz bardziej interesującą opcją okazuje się spędzanie czasu ze znajomymi albo z rodziną przy grach planszowych. Planszówki ponownie stały się modne i możemy ich kupić rzeczywiście sporo. Mamy po prostu, z czego wybierać, wystarczy znaleźć sklep z grami planszowymi. W takim sklepie na pewno damy radę znaleźć jakieś świetne gry dla nas. Co istotne producenci gier postarali się, by wszystko było zrobione w rzeczywiście dobrym stylu.


A tak naprawdę jest tyle ciekawych rzeczy, które robić można bawiąc się dobrze, a dodatkowo poszerzając swoją pamięć, koncentrację i inne umiejętności. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (zamów interesującą rozrywkę na wakacje - królewska gra), świetnie nadające się dla osób w każdym wieku, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, wymagająca jednak sporo uczenia się, czyli szachy.

Wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Faktycznie, chyba każde hobby wymaga niedużego nawet finansowego wkładu, lecz to przeważnie jest tylko mgliste wytłumaczenie. Jeżeli ktoś będzie chciał się nauczyć gry na gitarze, to rzecz jasna jakiś instrument będzie mu potrzebny, bez instrumentu chyba nic się nie uda. Lecz cała reszta zależy już od motywacji i zaangażowania kogoś, kto się za to zabiera. W internecie do ściągnięcia będą przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz serwisach są dokładne filmiki pokazujące jak wykonać dane techniki. Z tego typu dostępem do informacji nie ma potrzeby zapisywać się na drogie lekcje, jednak ćwiczenie w domu wymagać będzie dużo samozaparcia i ciężkiej pracy. W taki sam sposób uczyć się można innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec. Jeżeli będzie się miało jakąś koleżankę, która także będzie chciała się go uczyć, to wystarczy ściągnąć pasja i rozrywka z internetu, poszukać odpowiedniej muzyki i ćwiczyć, a z pewnością za jakiś czas przyjdą oczekiwane wyniki.
2017/09/18, 07:04:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.