Czy zaleca się posiadać konkretne hobby, dla którego poświęci się czas po pracy?

Niewielu ludzi rzeczywiście kocha swoją pracę. W zdecydowanej większości jest ona nudnym czy monotonnym zajęciem. I do tego mocno ciężkim i męczącym. W ciągu dnia jest czas na pracę, lecz powinien być również czas na odpoczynek. Taka jest właściwa kolej rzeczy.
hchodowla zwierzaków
Zainspirowane przez: flickr.com
W przeciwnym wypadku kadry wypalą się zawodowo i resztki zapału do konkretnego zajęcia zatracają. Czy czas odpoczynku zaleca się więc spożytkować na jakieś hobby? Ostatnie lata nie mogą napawać obywateli naszego kraju optymizmem. Wiele firm w naszej ojczyźnie gaśnie, a te zagraniczne przenoszą się na rynki wschodnie, gdzie mają tańszych pracowników. Wiek emerytalny wynosi już sześćdziesiąt siedem lat, a służba zdrowia szwankuje. Warunki pracy wielu firm z roku na rok są coraz cięższe. A pensje coraz mniejsze. Co wobec tego pozostaje przeciętnemu Kowalskiemu, który uciążliwie pracuje w zachodniej korporacji, aby spłacić rachunki za: gaz, prąd czy wodę? Warto, aby znalazł sobie jakieś hobby, które pozwoli oderwać mu się od trudów dnia codziennego. Okazuje się również, że hobby jest bardzo dobrym lekarstwem na depresję. Szczególnie, jeśli nasze hobby zakłada trud fizyczny na świeżym powietrzu czy notoryczny kontakt z ludźmi nastawionym do życia pozytywnie. Sport jest nad wyraz dobrym pomysłem na planowanie wolnego czasu. Psychologowie stwierdzili, że ludzie którzy się ruszają mają o wiele lepsze samopoczucie od tych, którzy nie wychodzą z domu (zobacz szczegóły). Jakie hobby wybrać na porę jesienno-zimową? Propozycji może być co niemiara, bowiem aura tych pór roku sprzyja siedzeniu długimi wieczorami.


Kolejne teksty

Zobaczmy jakie wyszły na rynek nowości

książka
Napisane przez: Richard, enjoy my life!
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy mieć gwarancję, że do naszych rąk trafiają najnowsze oraz równocześnie też te najfajniejsze książki, to bez wątpienia należy regularnie oglądać listy z nowościami wydawniczymi. Co istotne, to należy również popatrzeć na te typy, które przeważnie nas nie przyciągają, gdyż przecież nigdy nie wiadomo, co akurat tym razem może przyciągnąć naszą uwagę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.